stepanYHwJ stepanYHwJ komentáře u knih

Já, Finis Já, Finis Václav Dvořák

*Nejen nesmírně originální, ale hlavně neskutečně CHYTRÉ*

Než jsem si knížku "Já Finis" přečetl, očekával jsem i podle ilustrací poněkud "temnější" příběh, než na jaký jsem byl doposud u pana Dvořáka zvyklý. Dostalo se mi však naprosto GENIÁLNÍHO díla se skvělým nápadem, ze kterého mi sice opravdu běhal mráz po zádech..., ale běhal mi 1) originalitou, 2) provedením a hlavně tou 3) nepopsatelnou atmosférou, kterou jsem doposud našel jen v hrstce jiných knih. Tajemná cizí planeta, skupinka mladých povstalců, neohraní, ne-jenom zlí mimozemšťané a hlavně strhující příběh mě znovu donutil dát knížce 5/5 a za mě je tato kniha autorova zatím NEJLEPŠÍ:)

Písečníci a bludný asteroid Písečníci a bludný asteroid Václav Dvořák

*Skvělé!*
Navzdory tomu, že jsem starší, než autorova cílovka, knížka mě skutečně vtáhla do děje a myslím si, že má co nabídnout a to jak dětem, pro které je primárně určena, tak i všem ostatním milovníkům kvalitní literatury! Určitě doporučuji i spolu s dalšími knihami od pana Dvořáka! Dávám 5/5.

Jak se vaří drak Jak se vaří drak Václav Dvořák

*Krásné ilustrace a ještě lepší, milý příběh*
Nejnovější kniha pana Dvořáka mě prostě ZASE DOSTALA. Tentokrát o chlup kratší, než ostatní, napěchovaná akcí, která posouvá děj, pevné sympatické rozvržení postav a hlavně drak "Ošklivka", kterého snad nelze od první stránky nezbožňovat:) No prostě paráda pro všechny milovníky nejen SCI-FI, ale i FANTASY!! Za mě bez debaty 5/5.

Písečníci a probuzení krále Písečníci a probuzení krále Václav Dvořák

*Takhle má vypadat pokračování!*
Po přečtení úžasně čtivého prvního dílu Písečníků, jsem se na jednu stranu moc těšil na druhý díl, na druhou jsem se ale bál, aby knížka nevyústila v tak častá jiná nedopadlá pokračování. O to víc jsem byl po dokončení "Písečníků a probuzení krále" nadšený - autorova druhá kniha ze světa Pátračů, temnoty a cizích tvorů je za mě ukázkou toho, jak má pokračování vypadat! Rozšíření světa, prohloubení již známých postav, nové neskutečně poutavé dějové linie.... No prostě zase 5/5 a doporučuji VŠEM fanouškům kvalitní četby!!