stellaria stellaria komentáře u knih

Kudy do pohody Kudy do pohody Karel Nešpor

Skvelá voľba pre každého, kto sa chce zvládať stres, naučiť sa pokoju a nielen si ho vytvárať, ale aj udržať v každodennom zhone. Vtipne, sviežo napísané s mnohými príkladmi a úsmevnými príbehmi, ktoré mám veľmi rada, keď spestrujú knihu.:) Odporúčam aj bručounum po našom hundrošom aspoň ako námet na zamyslenie;-)

03.12.2016 5 z 5

O klamaní - Ako odhaliť podvádzanie na trhu, v politike a v manželstve O klamaní - Ako odhaliť podvádzanie na trhu, v politike a v manželstve Paul Ekman

Úžasná kniha skvelého odborníka na emócie o odhaľovaní lží nielen pomocou slov, hlasu, reči tela, ale aj ďalších nástrojov, ako sú mikro, jemné či nebezpečné výrazy tváre, tiež o nebezpečenstvách pri odhaľovaní lži, preventívne opatrenia, o podceňovaní úsmevov, o ich zložitosti, množstve druhov a ešte veľa fascinujúcich poznatkov. Páčia sa mi aj priložené súhrnné tabuľky. Jediné, čo sa dá vytknúť, je brožovaná väzba, najmä ak sa s knihou bude často pracovať a tiež neveľmi kvalitné reprodukcie obrázkov autorom vyjadrovaných emócií, čo muselo byť zrejme časovo náročné.

Umíráme na objednávku? Umíráme na objednávku? Tomáš Kašpar

Knihu odporúčam všetkým otázky (si) kladúcim čitateľom nespokojným so stavom zdravotníctva, farmaceutickým biznisom, ktorí nechcú byť len zdanlivo bezmocnou figúrkou v ich špinavých hrách a praktikách. Autor popisuje nielen osudy významných objavov lekárov Dr. Gersona, Dr. Rifa, Dr. Hamera, biochemičky Dr. Budwigovej, úpornú snahu farmafiriem a ďalších inštitúcií odpratať ich vynálezy na smetisko dejín, ale zároveň ponúka podnety, ako možno postupovať ďalej, okrem iného napr. volať politikov zrádzajúcich občanov k trestnej zodpovednosti, presadiť zrušenie povinnosti platiť zdravotné poistenie a platiť si starostlivosť tam, kde nám skutočne pomôžu; požadovať od lekárov UZDRAVENIE, nie liečenie, často celoživotné.
Je to ten istý titul pôvodne vydaný v červenom obale, ktorý autor zmenil na súčasný s novou fotografiou, čím vyšiel v ústrety požiadavkám niektorých čitateľov.

Sensei ze Šambaly I Sensei ze Šambaly I Anastasia Novych

Jedna z kníh, ktoré vám môžu zmeniť život alebo ovplyvnia celý váš ďalší život...pre každého, kto chce so sebou pracovať v duchovnom zmysle. Nie je z kníh, ktoré si stačí raz prečítať, ale z tých, ku ktorým sa opakovane vraciame, nielen pre útechu a podporu, no zakaždým tam objavíme niečo "nové" resp. tým, ako sa posúvame vo vývoji, získavame pochopenie, poznanie a objavujeme nové súvislosti vo vzťahu k sebe, k Bohu (niekomu je možno bližší výraz Zdroju, Najvyššej inteligencii a pod.), k svetu (nielen fyzickému), k blízkym, ale aj k ľudom, ktorých tzv. "nemusíme". Vrelo odporúčam.