stana8739 stana8739 komentáře u knih

Dětský spánek v otázkách a odpovědích Dětský spánek v otázkách a odpovědích Jennifer Waldburger

Kniha je napsaná líbivě a čtivě, obsah je ale jedna velká dojmologie. Naprosto ignoruje studie (snad při psaní nebyly opravdu autorkám známy), které prokazují zvýšené hladiny kortizolu.
Koho opravdu zajímá co mohou děti prožívat doporučuji prostudovat formy citových vazeb třeba v Psychologie malých dětí od Lynne Murray.

17.10.2020 odpad!

Kniha o těhotenství a dítěti Kniha o těhotenství a dítěti Antonín Pařízek

Velmi pěkně a čtivě zpracovaná kniha, hlavně z praxe českých nemocnic. Při obou těhotenstvích jsem do ni ráda nahlížela. Ač s odstupem času a vlastní zkušeností, nesouhlasím výhradně se vším (např. ohledně nástřihu) dala mi daleko více informací než samotná těhotenská poradna.

31.01.2017 5 z 5

Mateřství a setkání ženy s vlastním stínem Mateřství a setkání ženy s vlastním stínem Laura Gutman

Přiznám se, že jsem čekala, že bude psáno čtivější formou. Nicméně už po prolistování a přečtení první kapitoly jsem měla dojem, že bych si knihu (a možná i další dítě k tomu :-), měla pořídit ke sdílení a občasnému nahlédnutí. Rozhodně se vyplatí přečíst v každé fázi mateřství (ideálně asi v těhotenství).

30.01.2017 5 z 5