solomia solomia komentáře u knih

Zlomky nekonečna Zlomky nekonečna Adéla Rosípalová

(SPOILER) Jsem ráda, že se vydávají knihy mladých českých autorů a autorek. A právě kvůli tomu jsem si chtěla Zlomky nekonečna přečíst. Jenže jsem je nedočetla. Asi nemám tak silnou vůli jako předchozí recenzent. Fakt jsem se snažila, přečetla jsem prvních dvacet stránek, které mě ale strašně nudily. Pak jsem začala v knize přeskakovat, abych se dostala k vlažnému konci. Bohužel ani ten se mnou nepohnul. Název knize sedí - o tématu autorka skutečně věděla jenom zlomky.

09.03.2024 odpad!

Hra temné čarodějky – Bitva začíná Hra temné čarodějky – Bitva začíná Natalija Matolinec

Chtělo by to další díl (údajně se jedná o trilogii) :-) Četla jsem rozhovor s autorkou, která tvrdí, že další díly jsou mnohem lepší, a já jí věřím. Možná bych se pustila do četby druhé knížky v ukrajinštině (snad bych to zvládla), ale vzhledem k tomu, že se tady nedá sehnat, můžu jen doufat, že někdy vyjde pokračování. Za mě rozhodně pět hvězdiček: za originalitu, nečekané zvraty, sympatické postavy a náměť. Ani mi nevadilo, že tam nebyla rozvinutá romantická linka, protože právě ta na nás čeká v dalších dílech.

09.03.2024 5 z 5