smejd0 smejd0 komentáře u knih

Jiskra života Jiskra života Erich Maria Remarque (p)

Neskutočná kniha. Veľmi silné príbehy z koncentračného táboru Mellern. Neuveriteľné čo sú mnohí ochotní vytrpieť len aby prežili.

29.04.2012 5 z 5

12 kroků k syrové stravě 12 kroků k syrové stravě Victoria Boutenko

zaujimavo podane informacie o raw food. mam vela podobnej literatury ale az tu som nasiel odpovede na niektore nezodpovedane otazky. dost porovnava ludsku stravu so stravou zvierat, najma simpanzov co sa mi paci lebo som podobneho nazoru ale niekto to moze odpisat hned s tym ze predsa my sme ludia a nemozno nas porovnavat so zvieratami, ved mame rozum.
ajtak drzim palce autorke, bola jednou z mojich prvych knih ktore ma priviedli k vitarianstvu

08.04.2012 4 z 5

Aj keď tisíce padnú... Aj keď tisíce padnú... Hans Habe

skutočne jedna z mála kníh ktoré sa môžu rovnať "Na zapadnom fronte pokoj". V mnohom ju aj pripomina, ale nieje to ziadny plagiat. Velmi detailne je opisany vstup dobrovolnikov do vojny, ake chabe podmienky pre nich mala francuzska armada dovtedy povazovana za najlepsiu v Europe.

07.04.2012 5 z 5

Vzpomínky generála Vzpomínky generála Heinz Guderian

Skvelá kniha o obdivuhodnom človeku. V začiatkoch sa dozvieme ako sa z obyčajného vojaka stal najväčší odborník na použitie tankových divízií v prvej línii. Nasleduje popis aj s mapami ako sa pohybovala fronta počas jeho velenia na fronte. Niekedy to bolo až zarážajúce ako mu hádzali polená pod nohy všetci na čele s Hitlerom. Zostáva však otázkou nakoľko autor písal pravdu, a nakoľko sa iba chcel zriecť hriechov aby zvyšok života nestrávil vo väzení.

13.03.2012 4 z 5

Netvor z Florencie Netvor z Florencie Douglas Preston

zaujímavo opísaný sled udalostí ktoré sa stali nie tak dávno v Taliansku. Zaujímavé bolo na konci zistenie že možno sa našiel vrah ale čo ztoho...

01.04.2012 3 z 5

Černý obelisk Černý obelisk Erich Maria Remarque (p)

super kniha plna hlbokych myslienok ale i neskutocneho humoru. do smrti zrejme nezabudnem na scenku s vytahovanim klinca zo steny :)

13.03.2012