slimáčik slimáčik komentáře u knih

Bohatierske byliny Bohatierske byliny Helena Križanová - Brindzová

Dostala som ich ako odmenu na záver školského roku 1975.
Niekedy nezrozumiteľné, predsa očarujúce báje o bohatieroch Kyjevskej Rusi.

Filipova dobrodružství Filipova dobrodružství Jacques Breuil

No, moje deti sa po prečítaní tejto knižôčky tvárili ako mudrci :D.

22.08.2017 5 z 5

Anděl spásy Anděl spásy Carla Kelly

Veľmi ľudsky, uveriteľne, vtipne, povzbudivo a aj chápavo podaný príbeh, pri ktorom som s vystupujúcimi postavami dýchala, radovala sa aj trápila. Dokonca aj premýšľala, keď im mysľou preleteli myšlienky (a nebolo to pre mňa kruté a zdĺhavé trápenie ako pri niektorých iných monológoch, samozrejme, iných autoriek). Bolo to osviežujúce "čteníčko". Až mi je veľmi ľúto, že som neobjavila viac preložených kníh tejto autorky.

11.11.2015 5 z 5

Tri múdre kozliatka Tri múdre kozliatka Jozef Cíger Hronský

Osoba poľakanica...!!! Toto si najviac zapamätali aj moje deti, z tejto roztomilej, vtipnej zábavnej knihy o vynaliezavých a svojho gazdíčka milujúcich kozliatkach. :D

Smelý Zajko v Afrike Smelý Zajko v Afrike Jozef Cíger Hronský

Keďže Smelého Zajka som stihla "prelúskať" za jeden mesiac (Nečakajte zázraky po prvom ročníku! Už je to takmer 40 rokov.), spod vianočného stromčeka vyskočil Smelý Zajko s onakvejšími dobrodružstvami.
Nápaditá kniha, ktorá zamestná myseľ, vycibrí predstavivosť, zamestná, ochráni pred nerozumnou alebo ohrozujúcou zábavou zvedavých nezbedníkov.

Vězňové na Špilberku Vězňové na Špilberku František Bauer

Knižôčka písaná staršou češtinou (s nadneseným pátosom) dokumentuje a približuje hlavne osudy talianských politických väzňov, najvýraznejšie sa venuje básnikovi Pellicovi, za čias Rakúskej nadvlády .
Osobne som Špilberg navštívila, takže nejakú predstavu som mala. No, rozhodne je niečo iné obzrieť si expozíciu ako zaujímavosť, než sa zoznámiť s prežívaním reality odsúdenými. Aj keď práve títo väzni, o ktorých kniha je, sa nepotýkali s krutejšiou stránkou väzenia.

23.08.2017 3 z 5

Jednou tě dostanu Jednou tě dostanu Lass Small

Mňa teda bavilo vzájomné doberanie sa hlavných hrdinov. Aj keď v knihe nedominuje srdcervúci dramatický príbeh, skôr "špičkovanie" (sťaby u nás v rodine) a to nie len medzi hlavnými postavami. Dvihla mi náladu, tak úplne nekriticky jej dávam 5*.

14.08.2017 5 z 5

Černý panter Černý panter Barbara Cartland

Tak táto téma nie je mojou obľúbenou "šálkou čaju". Takže aspoň za odvahu vyskúšať nezvyčajnú tému dávam 3 *.

23.08.2017 3 z 5

Neviditeľná légia Neviditeľná légia P. Howard (p)

Keď už som preplávala cez počiatočný chaos(rozumej úplne iný štýl tvorby, než som bola zvyknutá), veľmi dobre som sa bavila. :D ;D

19.08.2017 5 z 5

Ve spárech pomluv Ve spárech pomluv Mary Brendan

Obávam sa, že ma rozhodne viac zaujala ilustrácia na obale knihy... Škoda.

07.08.2017

Playboy a chudobka Playboy a chudobka Christie Ridgway

Teeeda, v prvom rade ma dostal autorkin dobromyseľne "beťársky" humor. V nemalej miere sa iste odrazila aj veselá letora prekladateľky...
Mnoho dobrých bodíkov si u mňa získali "moudra Alice Dobsonové". Milo dokresľovali veľmi sympatickú hlavnú hrdinku,
Veselo som sa "prepochechtávala" knihou až ku šťastnému koncu. Aj keď nevyhnutné zauzlenie som trošku pokropila slzami spoluúčasti s hrdinkou, nemala som dojem, že spisovateľka potrebuje žmýkať zo mňa emócie.
Kniha vo mne navodila veľmi príjemné rozpoloženie, takže istotne sa k nej rada vrátim.
;D No čo! Rozžiarila mi deň!!!! :D

13.03.2017 5 z 5