Skylla Skylla komentáře u knih

Než se pěšec stane králem Než se pěšec stane králem Vojtěch Žák

Než se pěšec stane králem je neskutečně syrová, upřímná a otevřená kniha.
Autor nejen že nezkrášluje příběh, ale vyžívá se v jeho krutém servírování.

Narazíte na všemožné "nepřirozené" úchylky a odchylky tehdejšího světa, který je ve skutečnosti tak podobný dnešní realitě.
Narazíte na postavy, které vám najednou jen tak zmizí z následujících stránek a vy si jen pomyslíte... eh?
Narazíte vlastně na svět takový, jaký je, ale jaký byste ho nejraději nevnímali. Je totiž jako šachovnice.

Mně osobně by nevadilo ubrání významu magii, ale i tak si plných sto procent na sto procent zaslouží.

Neumím moc doporučovat knihy, bude vám muset stačit informace, že za přečtení zkrátka a dobře rozhodně stojí. Stále se vracím ke knihovně, otevírám Pěšce a znovu si pročítám definice lásky. A přesně podle těchto definic si nejednu postavu jednoduše zamilujete.

09.12.2016 5 z 5

Dělat těžké věci Dělat těžké věci Alex Harris

Tato kniha je pro Vás buď něčím naprosto novým, nebo většinu ze zmíněných informací již znáte, ale pochybuji, že se jimi řídíte.
Přestože je řazena do sekce 'Náboženství', mnoho - vlastně většina - názorů, zjištění, informací či svědectví platí, nebo by měla platit pro všechny lidi - teenagery obzvlášť. Ať už věřící jste, nebo ne, já věřím, že v tom najdete to 'své'.
Já vlastně ani nevím, jak bych tuto knihu popsala, mohu jen s jistotou říci, že mne neskutečně inspirovala, dala mi rozhled, ukázala mi tolik nových, zajímavých poznatků a.. přestože můj první dojem byl.. "Co mi to zase bratr podstrkává za knihu..? -_-" musím říct, že mu jsem neskutečně vděčná.
Nebudete litovat!

11.11.2013 5 z 5