Sima2810 Sima2810 komentáře u knih

Tŕnistý bozk Tŕnistý bozk Bettina Belitz

Prvý diel Rozdělená srdce ma neskutočne bavil. Prečítala som ho za jeden deň a bola to moja prvá fantasy kniha, vďaka ktorej sa stal tento žáner mojím obľubeným. No tento posledný diel som neustále odkladala pretože ma nebavil, hlavná hrdinka mi neustále liezla na nervy a koniec bol dosť nereálny na to, že to je vlastne fantasy. Po mesiacoch som ju nakoniec prečítala, pretože si nerada nechávam nedočítané knihy, ale bolo to ako za trest. Prvá kniha bude pre mňa vždy srdcovka, už som ju čítala asi 3x, už dvojka bola slabšia, ale trojka mi pokazila túto sériu. Škoda :/

24.05.2019 2 z 5

Milionkrát June Milionkrát June Emily Henry

Zo začiatku sa mi kniha páčila, pretože milujem fantasy knihy. Rýchlo ma to vtiahlo do deja, od ktorého som sa veľmi ťažko dokázala odpútať. No už v prostriedku ma to akosi prestávalo baviť a pri konci som sa musela donútiť, aby som knihu dočítala. Koniec sa mi zdal strašne natiahnutý a pletúci. Neni to najhoršia knižka, ale ani najlepšia. Bola som rada, že má len jeden diel, pretože ak by ich bolo viacej, asi by som sa do nich už nepustila.

24.05.2019 3 z 5

Zlatá věž Zlatá věž Holly Black

Aj napriek tomu, že séria Magistérium patrí medzi knihy pre deti, som si sériu užila. Prvé diely boli super, ale posledný diel ma celkom sklamal. Koniec sa zdal byť urýchlený a predvídateľný. No aj tak sa mi táto séria páčila a odporúčam ju ako oddychové čítanie. Knihy sú kratučké, takže sa rýchlo čítajú.

24.05.2019 3 z 5

Rudá jako rubín Rudá jako rubín Kerstin Gier

Knížka patrí medzi moje obľúbené knihy. Čítala som ju, keď som bola na dovolenke a nemohla som sa dočkať, kedy sa konečne vrátim na Slovensko, aby som si zohnala aj pokračovanie. Príbeh je zaujímavý a hlavná postava Gwendolyn je sympatická. Kniha je dokonca aj sfilmovaná, ale v tomto prípade sa mi viac páči knižné podanie ako film. Určite doporučujem!

Samotáři Samotáři Lex Thomas

Karanténa bola moja "prvá" kniha, ktorú som si požičala od spolužiaka. Prečítala som ju za necelé dva dni a nemohla som sa dočkať, kedy sa po zaujímavom konci pustím do ďalšieho dielu. Bola som ale sklamaná, keď som sa dozvedela, že ostatné knihy nebudú preložené. Plánujem si ostatné diely niekedy prečítať v originále, ale viem, že to nebude také dobré, ako keby to bolo preložené :(

Obsidián - Nie sú ako my... Obsidián - Nie sú ako my... Jennifer L. Armentrout

Zo začiatku som bola ohľadom tejto knihy dosť skeptická, ale už po prečítaní pár strán ma to vtiahlo do deja a nedokázala som knihu odložiť. O mimozemšťanoch som ešte žiadne knihy nečítala, takže to bolo pre mňa niečo nové a zaujímavé. Určite doporučujem pre ľudí, ktorý majú radi fantasy romance knihy.