Silmaria Silmaria komentáře u knih

Kaple Nejsvětější Panny Kaple Nejsvětější Panny Candace Robb

Pěkně napsaná středověká detektivka.

05.01.2012 4 z 5

Mayský kodex Mayský kodex Douglas Preston

Připomíná mi to filmové blockbustery - hodně akce a napětí, ale to je tak všechno. Čte se rychle, protože u toho nemusíte přemýšlet. Příběh je typicky americky pitomej.

05.01.2012 2 z 5

Anglický pacient Anglický pacient Michael Ondaatje

Tuhle knížku miluju, sice v příběhu nejsou velké zvraty, příběh plyne pomalu, ale to se mi právě líbí. Je to hodně o citech a pocitech, a ty autor vystihl skvěle.

05.01.2012 5 z 5

Přehlídka kostí Přehlídka kostí Mark Nykanen

Popis mučených obětí mě přivádí k myšlence, jestli to není až příliš skutečný popis (nemají takoví autoři jisté skryté úchylky?) Přišlo mi to až moc kruté.

05.01.2012 3 z 5

Život s jezevčíkem Život s jezevčíkem Miroslava Moučková

Vzhledem k tomu, že "drsný" jezevčík se mi doma válí v pelechu, oslovila mě tahle knížka asi víc, než někoho nezaujatého :-) Je to spíš knížka pro děti, ale kdo má rád psy a nějakého doma má, určitě tu najde moc dobře známé situace ;-)

05.01.2012 4 z 5

Pražské pověsti Pražské pověsti Marie Popelková

Tuhle knížku jsem dostala k desátým narozeninám a bylo to asi dost brzo, protože některé pověsti jsou přímo hororové :-) O umrlcích, přízracích a ohnivých psech ;-) Pověsti mám ráda a tohle je podle mě hodně povedená knížka. Navíc je před každým příběhem popis místa, ke kterému se pověst váže, takže se dá v dnešní Praze docela dobře dohledat :-)

05.01.2012 5 z 5

Ďábel na Budyni Ďábel na Budyni Luboš Y. Koláček

Docela povedený fiktivní příběh založený na skutečných událostech (postavy z historie, skutečná místa), i když konec je dost krutý... Jak také může skončit honba za svým snem...

03.01.2012 4 z 5