Přehlídka kostí

Přehlídka kostí https://www.databazeknih.cz/img/books/59_/59619/prehlidka-kosti-59619.jpg 4 32 13

Spisovatel Mark Nykanen vytvořil postavu chladnokrevného, krutého vraha Ashleyho Stasslera, jehož zálibu ve vybírání a unášení celých rodin převyšuje jen jeho vášeň pro vytváření bronzových soch. Stassler přišel na hrůzný způsob, jak tyto své koníčky spojit, a výsledkem je tento bizarní a mimořádně kvalitní thriller, který dává nový význam termínu „plánování rodiny“. Mark Nykanen, jehož díla je možné přirovnat k pracím Thomase Harrise, napsal knihu, jež oplývá temným smyslem pro humor stejně jako napětím a hrůzou. Projde Stasslerovi další únos, další mimořádně mučivé vraždy? Nykanen udržuje čtenáře v nejistotě až do poslední strany.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , BB art

The Bone Parade , 2004

pet-pet
22.06.2021 5 z 5

Knihu doporucuji, jen nebude vhodna pro slabsi jedince, kterym by se z popisovani a predstavovani zvrhlosti v knize udelalo nevolno. Nemohla jsem se od ni odtrhnout, skvele napsana. Skoda, ze autor dalsi knihu nevydal (nebo jsem nedohledala).

GYROTOURBILLON
19.08.2020 5 z 5

Ovšem pozor , tato kniha probudila alespoň v mém okolí čtenářskou vášeň u lidí běžně nečtejících.. Propojila lidi a dlouze se o ni diskutovalo.
Jednu chvíly nebyla ke koupi , ale nakonec se zadařilo a koupil jsem hned 3 ks. A tato kniha mi bude věčnou vzpomínkou na pracovní kolegyni Míšu Kovaříkovou se kterou se dobře pracovalo..jen kdyby se ozvala
Ps. Míšo i touto formou přes Databaze knih , dej vědět

Ava365
30.11.2019 5 z 5

Velmi dobře napsaný thriller. Hodně morbidní popisování mučení, ale dle mého, toto přesně čtenáři moderních thrillerů očekávají.

biki
24.01.2019 5 z 5

Ať vzpomínám, jak vzpomínám, úchylnější a děsivější thriller jsem snad nečetla. Bohužel, spousta nechutných, morbidně fascinujících scén mi dodneška zůstala v paměti. A ještě ten závěr …
Mám ráda thrillery, ani brutální scény mi až tak nevadí v případech, kdy to má jakousi, byť pokroucenou, logiku (viz knihy Chrise Cartera). Ale tohle bylo i na mě moc. Přesto - člověk je tvor slabý a pohled na utrpení někoho druhého je od nepaměti tak přitažlivý ...

Hana46
24.01.2019 4 z 5

Musím konstatovat, že toto byla jedna z nejpodivnějších knih, které jsem četla. Nedalo se od ní odtrhnout a chvilkama jsem měla husí kůži.

Izu
27.07.2013 5 z 5

Tedy přečetla jsem už leccos,ale tahle kniha je vážně už trochu úchylná...Detailní popisování mučení by šlo myslím zkrátit.Jinak velmi zajímavý námět ,konec hodně napínavý,co mi ale vadilo byla Diamantová dívka.Myslím že by se takhle nikdo nezachoval,ať už ke své rodině nebo v konci příběhu.Chyběl prostor a vysvětlení pro její chování,proč taková je.Ale i za mezery v logice dávám plný počet.

evelinaevelina
15.07.2013 5 z 5

Nedalo se odtrhnout od čtení. Právě v těch popisných pasážích člověka jímá ta největší hrůza i úžas. I s ostatními zápletkami a postavami si autor poradil dobře, ikdyž zde zůstávají zcela logicky ve stínu pasáží s myšlenkami a činy vraha.

Knišíl
01.06.2013 4 z 5

Oceňuji, že autor umožnil čtenáři sledovat děj i z pohledu samotného vraha, každopádně od posledních stran jsem čekal více, proto "jen" čtyři hvězdičky.

Ilalaolala
19.01.2013 5 z 5

Plánování rodiny je důležitá věc:-) Autora z úchyláctví rozhodně nepodezřívám - ale postava Stasslera je fakt totálním magorem :-)

missa85
23.06.2012 5 z 5

Místama fakt nechutné, ale cca poslední třetina knížky - dokonalost sama ... nemohla jsem se od čtení vůbec odtrhnout.

klarkys
12.01.2012 4 z 5

(SPOILER) Knihu jsem přečetla téměř jedním dechem, je hodně čtivá (autor asi trochu úchyl:-D), ale co mě hrozně zklamalo, byl konec. Čekala jsem, že "Diamantová dívka" bude v pokračováni Ashleyho "práce" originálnějsí:-)

Silmaria
05.01.2012 3 z 5

Popis mučených obětí mě přivádí k myšlence, jestli to není až příliš skutečný popis (nemají takoví autoři jisté skryté úchylky?) Přišlo mi to až moc kruté.

petruska85
02.05.2011 5 z 5

Knížka kterou jsem četla jedním dechem. Fascinující popis mučení unesených obětí.

Autorovy knížky

Mark Nykanen