šifrin šifrin komentáře u knih

Dům a jeho tajemné síly Dům a jeho tajemné síly Anastasie Semjonova

Tuto knihu jsem dostal před lety, když jsme se stěhovali do nově postaveného domu a byla pro mě velkým překvapením. Tehdy jsem se začal věnovat studiu J. V. Stalina a tato kniha nakonec, vedle knih o českém středověku a knih Kara-Murzy mě přesvědčila o logice neliberálních filozofických představ a naopak o nesmyslnosti představ liberálních. Z tohoto hlediska sehrála významnou roli při závěrečném přepisu knihy Bůh synergie. Tato kniha také ukazuje, na význam tradice, Tradice jako způsobu uvažování a i kořenů Slovanů (možná by bylo lepší začít užívat předchozí označení - Rasénové). Podle této knihy naši předkové byli velmi opatrní k vodě, což je v souladu s tím, že dlouhá tisíciletí žili na zamokřené západní Sibiři. Prostě, ač tato kniha vypadá hodně fantasticky, neuvěřitelně dobře zapadá do našich jevných i nejevných znalostí.

27.09.2020 5 z 5

Kdy umírá vojevůdce Kdy umírá vojevůdce Miroslav Ivanov

Tato kniha mě učila používat v dějepise logiku a ve své podstatě změnila můj pohled nejen na naše dějiny. Kritický a analytický pohled mě od té doby vede při čtení knih i vyhodnocování dějinných událostí. Po "sametu" tato kniha vedla k prokletí té nové, moderní a hlavně manipulativní televize a osvobození se z jejího zničujícího vlivu.

06.07.2020 5 z 5