Shiva Shiva komentáře u knih

Totalitní světovláda Totalitní světovláda Martin Herzán

Jedná se o konspirační teorii, která není podložena žádnými relevantními a objektivními daty, ač autor tvrdí, že důkazů je mnoho. Práce je velmi špatně zpracována, a to především faktograficky. Dochází zde dokonce ke zkreslování informací ve prospěch autorovi "pravdy". Na začátku autor tvrdí, že nás nechce o ničem přesvědčovat, avšak jazyk, který je zde použit, tíhne k tomu nás utvrzovat v předkládané "pravdě".
Jediným, avšak zanedbatelným plusem jsou některá data a čísla s ohledem na OSN.
Rozhodně tuto knihu nedoporučuji. Nelze ji použít jako zdroj informací k žádné vědecké, či studijní práci.

24.05.2012 odpad!

Piják palmového vína Piják palmového vína Amos Tutuola

Reaguji na hodnocení "clovaka". Pokud byste se na Tutuolu zaměřil víc, zjistil byste, že ten "dětský" styl psaní je vybrán záměrně, neboť originál knihy je psán africkou angličtinou, která má navodit atmosféru tohoto příběhu. Naopak vykreslení tohoto příběhu tak jednoduchou formou svědčí o velkém talentu autora

07.05.2013 5 z 5

Politické strany moderní Evropy: Analýza stranicko-politických systémů Politické strany moderní Evropy: Analýza stranicko-politických systémů Maxmilián Strmiska

Unikátní vpravení do problematiky stranických systémů. Doporučuji všem, kteří se zajímájí o stranické a politické systémy evropských států.
Analýza jednotlivých stranických systémů se nejprve stručně zaměřuje na historii daného systémů a poté na současný stav. Jednotlivé systémy se rovněž snaží zařadit typologicky, přičemž používá několik teoretických rámců.
Důležitou součástí každé kapitoly je rovněž stručný popis všech relevantních politických stran působících v daném stranickém systémů.

24.05.2012 5 z 5

Postkomunismus a demokracie Postkomunismus a demokracie Michal Kubát

Zajímavý nástin politických systémů postkomunistických zemí. Autor píše velmi jednoduchou a čtivou formou. Přesto, že některé názory autora považuji za nesprávné (což nemusí být chyba autora ale charakteristika doby - kniha je téměř deset let stará) považuji tuto práci za velmi kvalitní a doporučil bych ji studentům politologie a příbuzných oborů, ba dokonce i studentům středních škol majících zájem o budoucí studium politologie. Rozhodně jim kniha pomůže rozšířit pohled na danou problematiku.

19.06.2012 4 z 5

Politické strany. Původ, ideologie a transformace politických stran v západní a střední Evropě Politické strany. Původ, ideologie a transformace politických stran v západní a střední Evropě Lubomír Kopeček

Autoři odborným, leč velmi čtivým způsobem stručně vysvětlují klasifikaci a typologii politických stran, resp. hlavní zaměření je kladeno na typologii Klause von Beymeho a jeho teorii "duchovních" stranických rodin. Každá z těchto rodin je v knize analyzována a jsou k ní přirazeny relevantní politické strany středoevropských států, které jsou srovnávány s příslušníky daných rodin států západní Evropy. Kniha je neocenitelným zdrojem nejen pro politology a studenty politologie a k ní příbuzné vědní obory, ale i pro širokou angažovanou veřejnost.

24.05.2012 5 z 5