Politické strany moderní Evropy: Analýza stranicko-politických systémů

Politické strany jsou jedním ze základních prostředků k zajištění demokratické vlády. Umožňují formování názorů občanů, jejich agregaci a vyjadřování ve volbách. V jejich fungování nebo naopak dysfunkci se projevuje kvalita celých politických systémů. Stávají se proto privilegovaným předmětem studia politologie. Na základě klasických typologií (G. Sartoriho, J. Blondela) popisují autoři systémy politických stran v rozšířené Evropské unii a ostatních státech západní Evropy. Věnují se jejich současnému stavu, jednotlivým významným stranám, konfliktním liniím, vývoji, proměnám a významu pro politiku v jednotlivých zemích....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/64_/64586/politicke-strany-moderni-evropy-analyza-stranicko-politickych-systemu-64586.jpg 4.78
Literatura naučná, Politologie, mezinárodní vztahy
Vydáno, Portál

Kniha Politické strany moderní Evropy: Analýza stranicko-politických systémů

Shiva
24.05.2012

Unikátní vpravení do problematiky stranických systémů. Doporučuji všem, kteří se zajímájí o stranické a politické systémy evropských států.
Analýza jednotlivých stranických systémů se nejprve stručně zaměřuje na historii daného systémů a poté na současný stav. Jednotlivé systémy se rovněž snaží zařadit typologicky, přičemž používá několik teoretických rámců.
Důležitou součástí každé kapitoly je rovněž stručný popis všech relevantních politických stran působících v daném stranickém systémů.

Autoři knihy

Vít Hloušek
česká, 1977
Roman Chytilek
česká, 1976

Kniha Politické strany moderní Evropy: Analýza stranicko-politických systémů je v