Shanghai Shanghai komentáře u knih

Svět kolem nás Svět kolem nás Eva Veberová

Knížka byla součástí mého dětství. Šedesátá léta! O tom, že Svět kolem nás je vynikající knížka, která se právě dostala na pulty, si všechny naše maminky jednou povídaly na chodníku. "Dostaneme asi nějakou knihu", šeptal s vykulenýma očima můj 4 letý kamarád a budoucí spolužák Péťa. Pamatuji si, že se maminky nakonec domluvily, která dojede "do města" knížky pro nás mrňouse zakoupit. Knížku jsem milovala a prožívala každou další kapitolu plnou obrázků z prostředí pro nás tolik současného. Prostě obdobně tak, jak ostatní popisují v komentářích. Našla jsem ji ! A s dojetím "listovala" svým dětstvím...Teď si z ní čte už sama moje osmiletá vnučka. Příběhy Alenky se jí líbí moc. Ví, že ty obrázky přesně ukazují, jak tehdy vypadal svět kolem nás. Ale hlavně vnímá to stejné, co tehdy my. Uspořádaný a spokojený život jedné lásky plné RODINY.

27.08.2021 5 z 5

Ztracená v Galábii Ztracená v Galábii Marie Formáčková

Knihu mi půjčila kamarádka. Opravdu dobře napsané a prostě pěkné, ale i varovné počtení.
Tento nevšední, přitom uvěřitelný příběh české ženy, by stál i za filmovou verzi. Doporučuji přečíst.

30.08.2020 5 z 5