Senua

Příspěvky

LíheňLíheňMiroslav Žamboch

Líheň. Další akční a čtivá jednohubka. Kniha je rozdělena do tři částí, přičemž první část mě bavila nejvíc. Hrdinka mi poměrně sedla, charismatičtí kolegové, akce, humor... Bohužel druhá část byla lehce horší. Nemůžu si stěžovat na málo akce, v tom to nebylo, spíš mi tam něco chybělo a upřímně bych tuhle část asi vynechala, protože jsem z toho byla trošku otrávená, že to mělo pak dopad i na závěrečnou část a samotné vyvrcholení mě tak nechalo v pár událostech chladnou... Nicméně stojí za přečtení, zvlášť pokud hledáte něco jednoduchého a oddechového.
Hodně se mi líbilo, že jako čtenáři vlastně zasahujeme do díla, nebo alespoň já to tak měla, protože se stalo zkrátka to, co jsem si vlastně přála od začátku... Autor to měl dobře vymyšlené :-)

30. dubna


HarleenHarleenStjepan Šejić

Harley je má spřízněná duše a tak jsem velmi vybíravá ohledně jejího ztvárnění. Když jsem prvně zahlédla obálku a autora, věděla jsem, že to bude to pravé ořechové. Sunstone mě bavil a do celé problematiky vnesl zase trochu nového světla a napadlo mne, že s Harley to bude stejné.
Harley je těžká postava svým způsobem. Protože krom samotného jejího zrození a krávovin, které dělá, by se dalo říci, že nemá co nabídnout... Že je to taková spíš plochá postava, ze které se nedá dál těžit...
A přesto vzniklo toto krásné dílo. Úplně jsem si to všechno užívala. Jak prvně vchází do nového zaměstnání, plná optimismu a s pocitem, že pro své pacienty dokáže maximum. Avšak stíny vrhají na scénu předzvěst něčeho jiného.
Autor krásně zachytil ten postupný propad Harley... A pak je tu Joker. Postava mnoha tváří. Jen si vybrat. A opět autor nezklamal a zachytil Jokera dokonale (stejně jako Heat Ledger...) Takového, že vlastně nevíte. Hraje to? Myslí to vážně? Je to šílenec nebo jediný vidí pravdu, kde ostatní jsou slepí? Co udělá s mojí milou Harley? ... Nevíte. Dá se jen tušit, že otevře bránu k tomu temnější uvnitř a osvobodí naší část...

30. dubna


Gaiin štítGaiin štítKevin Hearne

Doplněk o svém oblíbeném druidovi jsem si nemohla nechat utéct, ale nebylo to úplně to pravé ořechové. Celkově ten soubor povídek nebyl vyvážený a něco mne bavilo více, něco méně a možná jsem i jednu úplně přeskočila, protože jsem věděla, že vlastně o nic v příběhu nepřijdu.

Úroveň celé série je stále stejná. Neklesá, ale ani se nezlepšuje. Ničím nepřekvapí a dá se říct, že se příběhy opakují stále dokola, jen s jinými postavami. Ale i přes tento nedostatek mám Attika ráda a k jeho dalšímu dílu se ráda vrátím.

31.10.2020


Chlad ChiméryChlad ChiméryJan Hlávka

Naprostá bomba! Algor patří mezi mé nejoblíbenější série a musím říct, že se autorům povedlo vytvořit něco úžasného. Myslela jsem, že se některé věci už malinko vyřeší, ale naopak vyvstalo mnoho otázek, na které nutně potřebuji znát odpověď, ale kde hledat, když další díl ještě není...
Vůbec bych se nezlobila, kdyby bylo dílů více nebo kdyby byly alespoň o nějakých 600 stran delší...
Opravdu naprostá pecka. Upřímně teď nemám ani chuť číst něco jiného... Jedině tak celou sérii od začátku.

Zajímavé jak tato ledová krajina, rozehřála moje srdce...

Napadla mne znepokojivé myšlenka.. Co budu číst, na co se budu těšit, až Algor nebude? Doufám, že autoři budou nadále spolupracovat a přijdou s něčím stejně úžasným nebo dopíšou něco ještě k tomuto universu.

Souhlasím s Ládjou, že tomuto sci-fi nesahají leckteré zahraniční knihy ani po kotníky.

15.10.2020


Živí mrtví 32: Odpočívej v pokojiŽiví mrtví 32: Odpočívej v pokojiRobert Kirkman

Hrozně jsem se těšila a zároveň jsem otálela. Po přečtení již další díl nebude a tak jsem nespěchala s otevřením knihy a pouze ji přidala k ostatním... Nakonec mi to ale nedalo a tlak událostí v knize mě tak stejně donutil knihu zhltnout jako malinu. S první polovinou knihy jsem byla vcelku spokojená, druhou půlku jsem si představovala jinak, ale zklamaná nejsem. Je dobře, že to Kirkman ukončil v nejlepším a nerecykloval tak sám sebe. Zvlášť některé poslední díly přeci jen už nebyly taková pecka jako dřív a tak to stihl akorát. Nechtěla bych vidět tuto sérii upadat.

Nyni nezbývá než se po čase, až dojmy odezní, pustit do celé série znovu. A kdo vi? Třeba si pro nás autor připraví novou sérii.

11.10.2020


Marsovský skluz v časeMarsovský skluz v časePhilip K. Dick

Marsovský skluz se ke mně dostal právě včas. Ani dříve, ani později. Je to zvláštní. Od příběhu jsem očekávala úplně něco jiného, než co jsem dostala, ale zklamaná nejsem. Spíš naopak. Dick mi zase skrze propast času něco předal a stejně jako jeho hrdinové i na mě dolehl dusivý svět ukrývající se v hlavách druhých. Ztracena a brodící se v hnicu. Původně jsem myslela, že se budu brodit v drogách a alkoholu... Ale v něm už nás čtenáře nechal brouzdat předtím a PKD se málokdy opakuje.
Opět nevšední zážitek.

16.08.2020


Zbouchnul jsem Satanovu dceruZbouchnul jsem Satanovu dceruCarlton Mellick III

Kouknu na obálku a říkám si, že to bude jen samé porno a světe div se, nebylo. Hned jak jsem začala číst, tak už jsem se po pár stránkách začala pochechtávat a musím říct, že mi to vydrželo po celé čtení. Příjemně a jednoduše napsaná jednohubka, kterou máte za chvilku přečtenou a můžete u ní dokonale vypnout přetíženou hlavu. Nepopírám, že je to brak a kravina, ale celkem povedená. Nudit se určitě nebudete. Některé pasáže z pekla nebo se střevy a potoky krve mi sice úplně neseděly, ale nějak jsem je přeskákala a byla jsem napnutá, jak to nakonec dopadne.
Kdo ví, třeba se pustím i do dalších knih.

Nemohla jsem dát více hvězdiček, ty si schovávám pro jiné knihy, ale bavila jsem se.

26.07.2020


PrachPrachHugh Howey

Pro jedny něco končí, pro druhé začíná...
Ohlédnu-li se za silem, vidím jen prach...
Autor nás na začátku putování strčil do nehostinného místa a dal nám spolu s hrdiny možnost volby, zda se smířit s vývojem sila nebo jít dál a zjistit pravdu. Zatímco první příběhy sila se mi nečetly snadno, kdesi v prachu jako bych se shledala se starými přáteli. Celá mozaika se nakonec krásně poskládala před mýma očima a nezbylo než se prokopat až k samotnému závěru a doufat, že dal autor hrdinům nějakou naději na přežití.
... Při čtení jsem tu a tam odtrhla oči od textu a vykoukla ven a snažila si představit, jaké by to bylo. Kdy přírodu.. ale i všechno ostatní znáte jen z knih a časem se z ni stane jen rouhání a důvod ke sporům... Fanouškům sci-fi rada doporučuji, ale i všem ostatním, protože občas se děsím toho, že měl autor v něčem přeci jen pravdu a i když motiv bude jiný, sila by mohla být stejná...

16.06.2020


Živí mrtví 31: Skrz naskrz prohniléŽiví mrtví 31: Skrz naskrz prohniléRobert Kirkman

Pane jo. Ačkoliv se blíží konec, tak je tento díl pěkně bouřlivý. Jsem zvědavá, jak to po těchto událostech chce ke spokojenosti všech ukončit... Vynořuje se zde řada otázek a málo odpovědí...
Ale jsem ráda, že se autor vrací k nečekaným zvratům, které jsem měla po celou dobu ráda a které mě v této sérii poháněly dál.
Snad jsem k ději moc neprozradila... Dejte se směle do čtení, stojí to za to :)

01.05.2020


Pandořina hvězda – BariéraPandořina hvězda – BariéraPeter F. Hamilton

Kniha má vynikající nápad, který se bohužel ztrácí v nastavované omáčce. Když už to vypadalo, že se děj rozjede, tak to autor utl novou kapitolou, která se pouze vleklé táhla a knize ubírala spád a atmosféru. Některé stránky jsem jen přeskákala. Docela mě to mrzí, protože mě záhada týkající se bariéry velmi zajímá a svět jako takový zajímavý je, ale čte se to špatně. S množstvím postav nemám problém, ale tady moc charismatických postav nenajdete. Zachránil to až samotný závěr, který by zasluhoval všechny hvězdičky světa, ale nemůžu je dát, protože jsem knihu 3x odložila a nejhorší je, že druhý díl začíná úplně stejně nastavovaně jako ten první. Moc jsem doufala, že naváže na závěrečné události prvního dílu, ale to bych asi chtěla moc.
... Druhý díl nakonec po 100 stránkách odkládám. Možná ji časem dočtu. Mrzí mě to, ale dlouho jsem se s knihou tak nenatrápila jako tady.

19.04.2020


BorneBorneJ. VanderMeer (pseudonym)

Písmenko A je, zdá se, vyčerpáno a tak se autor vrhá na písmenko B.
Písmenko Bé není tak špatné, ale není jako písmenko Aá. To, co u Anihilace fungovalo, tady pokulhává. Borne není vyloženě špatný, ale není ani dobrý. Z knihy mám rozporuplné pocity. U Anihilace jsem si přála více stran a tady bych je ráda ubrala. Alespoň o stovku. Možná, že by to pomohlo a dodalo by to knize spád, který jsem kolikrát velmi postrádala. Atmosféra se vytrácela a svět, který zde autor vystavěl, mne vlastně tolik neuchvátil... Moc emocí ve mě nevyvolal, ačkoliv ten potenciál k tomu měl. Záhada, které mnohé slibovala, nakonec vyšuměla do ztracena. Už už jsem si říkala, že konec to vylepší, že přijde to, na co čekám a ani to nebylo úplně ono. Zkrátka to cítíte, že to ještě něco postrádá... Ano, Anihilace také samostatně jako taková nepřinesla žádné odpovědi, ale ten svět byl pro mne tak fascinující, že jsem si vystačila s vlastní fantazií a hlavně jsem nad tím i chtěla přemýšlet dál.
Snad to nebude moc spoiler, ale myslím si, že kdyby se autor tolik nesoustředil na vztahy mezi hrdiny, ale víc na ten svět a záhadu, která ho opředla, bylo by to lepší. Údernější.
Když jsem u hrdinů, tak mi nebyl ani jeden sympatický. Dlouho se mi něco takového nestalo a přiznám se, že netuším, proč jsem knihu neodložila v polovině...
... Každopádně, to nebylo tak zlé, abych přestala autora číst. To určitě ne. Snad naše další setákání proběhne lépe...

05.04.2020


Kulový bleskKulový bleskLiou Cch'-sin

Za mne plný počet. Kulový blesk je takový záhadný fenomén a autor se toho zhostil dokonale. Nevím, zda se jedná o prvotinu, ale kniha vznikla dříve než trilogie Vzpomínka na Zemi a je znát, že to ještě není úplně ono, ale už se autor blíží k dokonalosti. Zkrátka se pomalu ale jistě rozepisuje...
Styl psaní je opět krásný a kdo nečetl, těžko se hledají ta správná slova. Některé pasáže jsou jako vytrhnuté z času a místa. Půvabné, poetické a čtenář snad ani nechce dýchat, aby atmosféru nenarušil... A pak jsou zde pasáže, ze kterých máte husí kůži a chcete ze všech těch slov a vět utéct stejně jako hlavní hrdina.
Opět kniha obsahuje spoustu neotřelých nápadů a u mnoho z nich jsem si přála, aby byla aspon z poloviny pravdivá, byť by z nich šel strach.
Za mne tedy opravdu paráda a doufám, že u nás od autora brzy vyjde něco dalšího.

28.03.2020


TurnusTurnusHugh Howey

Pokračování sila nezklamalo. Naopak mi přijde o něco lepší a čtivější. Začátek se tak nevleče jako v prvním díle a ani tu nejsou místa, kde bych se vyloženě nudila. Kapitoly jsou krátké a tak má kniha rychlý spád a úžasnou atmosféru. Hodně ponurou, klaustrofobní. Při čtení jsem měla kolikrát stažený žaludek a čekala jsem, co bude dál. Bude to i tím, že jsem si jako malá představovala budoucnost lidstva tak, že objevujeme vesmír a osidlujeme další planety, ale poslední dobou mám pocit, že se spíš schyluje k variantě, kterou zde autor předkládá a o to je to celé děsivější.
Co se týká hlavních hrdinů, tak jsem si zde k nim cestu našla daleko snadněji. Hlavně k Donaldovi.
Také se mi líbí, jak to autor nakonec zvládl všechno krásně propojit s prvním dílem. Některé věci mi tu uplně nevysvětlil, jak bych si představovala, ale jinak jsem velmi spokojená. Také jsem přemýšlela nad tím, proč se tohle všechno stalo a důvod, který autor předestřel, není vůbec špatný. Opět trošku děsivý. Přípomnělo mi to knihu Kořist od Crichtona, ale ten myšlenku rozvinul úplně jiným směrem.

.... Něco na závěr? Snad jen, že se mi u knihy honilo hlavou hodně myšlenek a představ. Představ, že by se něco takového mohlo stát. Nemoci vlastně už vyjít ven a zůstat pohřben zaživa. A co s těmi, kteří si vlastně tohle všechno pamatují a chtějí to zpět... Není nakonec lepší je uložit k ledu? Potlačování vzpomínek prášky nemůže nikdy zabrat úplně... Tak, co tedy zbývá... A další věc, zda je skutečně vybrán ten nejlepší možný vzorek lidí. Co když se zvolí úplně špatně a kdo má tu moc a právo tohle vlastně rozhodnout... Važme si toho, co máme. Může se jednoho dne stát, že to již nebude.

28.03.2020


KněžkaKněžkaMichael Scott

Závěrečný díl se autorovi velmi povedl a musím uznat, že si udržel srovnatelnou laťku jako ty předchozí. Jen se nemohu zbavit dojmu, že to tady autor celé už trochu moc překonbinoval. A upřímně by tahle série tedy snesla ještě jeden díl, protože poslední události ze života Nicolase a jeho přátel nabraly takový spád, že to bylo zbytečně krátké. Některé věci nevysvětlil vůbec a přitom se zdálo, že právě v tomto díle se je dozvíme, ale někde po cestě se asi ztratily. Avšak samotné vyvrcholení byla přeci jen pecka (i když k tomu mám výhrady) a tak nemohu jinak než plný počet hvězd.
...Opravdu povedená série, která dokáže zaujmout dospělé i mladší čtenáře.

19.02.2020


Živí mrtví 30: Nový světový řádŽiví mrtví 30: Nový světový řádRobert Kirkman

Další den. Další živí mrtví. Život se ustálil a pomalu plyne vpřed. Teď už se málokdy stane něco neočekávaného a zdá se, že naši hrdinové mohou poklidně žít... Ale to by nebyl Kirkman, kdyby se ještě v blížícím závěru nepokusil čeřit vody.
Nový světový řád. Když celá tahle lápalie začala, přála jsem si, aby se vše dostalo do starých kolejí. Aby se vrátil svět, jak ho známe. Jenže když se objeví první náznaky, že by to tak mohlo být, tak jsem si uvědomila, že se mi to vlastně vůbec nelíbí.
... Sérii jsem četla kvůli jejímu přesahu, který jsem si v něm dokázala najít a tak mě i tento díl přiměl k zamyšlení... A tak mi stále vrtá hlavou... Další den. Další živí mrtví.

19.02.2020


Gantz 24Gantz 24Hiroya Oku

Toto se povedlo. Oproti předchozímu dílu, kdy jsem byla jen znechucena, jsem tady zase zahlédla tu jiskru, co mě tak ke Gantzu táhla. Ono to bude i tím, že se na scéně objevila ma oblíbená parta a ne tihle rádoby drsňáci odněkud... Ne že bych jim vyloženě přála něco špatného, ale truchlit taky nebudu... A co se mi tedy po dlouhé době líbilo, jsou ta monstra. Zatraceně! Ta první obludka byla úchvatná... To může napadnout snad jedině Japonce a na mysl mi hned vytanula hra The Evil Within 2, kde si to podobné krásky také štrádují sem a tam. Ani ta potvůrka připomínající kandidáta na boha nebyla k zahození...
... Kresba mi přišla tentokrát přehlednější. Víc jsem věděla, kdo kde s kým bojuje.. Takže nezbývá než říct, těším se na další díl.

23.11.2019


Simon Sues 1 - Předvolání ďáblaSimon Sues 1 - Předvolání ďáblaMyung-Hee Kim

Náhodou jsem na tuto drobotinu narazila v knihovně a napadlo mne, že ji vyzkouším, kdyz už jsem si vzala celou kupu komiksů a pár mang.
Student práv, který pomáhá právní cestou lidem od různých démonů, zní jako prima pekelná jízda. Prvních pár kapitol se mi příběh docela líbil i kresba mi sedla. Ale zhruba po půlce se tento stav změnil a začala jsem se nudit. Příběh se vlastně zasekl na tom samém a zjistila jsem, že je mi jedno, kam se to bude vyvíjet dál, pokud vůbec... Napadlo mne ještě chvíli pokračovat, ale nakonec jsem se dokonale ztratila a i kresba mi přišla horší.
Nehodnotím... Přeci jen nejsem až takový fanda do mang a jím podobným a asi je nedovedu plně ocenit. Kdybych mela hvězdičkovat tak asi 2 .. 2-3.

21.11.2019


Temný experimentTemný experimentGwenda Bond

Úplně nevím, kde začít. Taky patřím mezi fandy seriálu, to je jasné. Ono by to totiž ani jinak nemělo smysl...
...Samotné dveře na obálce vyzývají, abychom pustili ven to, co se v knize ukrývá. Popřípadě můžeme vrazit pár facek arogantní postavě, stojící za nimi... Nicméně pro začátek je to dobré. Kniha se zajímavě rozjíždí, člověk je napnutý, co všechno se dozví a zda poodkryje roušku tajemství, v které doufá, že zde nalezne...
Text není psán složitě, vlastně naopak. Rychle se do knihy začtete. Problém nastal tak nějak až po dočtení, kdy jsem na sebe knihu nechala celou působit. Přemýšlela jsem nad tím, zda jsem dostala opravdu to, v co jsem doufala... Zda jsem se dozvěděla něco nového, co osvětlí věci, které už známe ze seriálu... A ono (světe div se... nebo spíš nediv se?) se nic takového nestalo... Upřímně i to prostředí se moc neměnilo... Což dejme tomu se dá i přežít, ale mohli z toho vykřesat opravdu víc a to se nestalo. Autorka spíš tak tančí kolem horké kaše a nechce toho mnoho prozradit... Tímhle stylem může klidně mlžit i x dílů úplně bez problémů...
Sečteno, podtrženo - vyjde mi průměr. Postavy jsem si oblíbila, knihu jsem hned přelouskala, ale vím toho mnohem víc, než jak jsem do toho šla? Moc ne...

08.11.2019


Živí mrtví 29: Jak daleko zajdemŽiví mrtví 29: Jak daleko zajdemRobert Kirkman

Lidi odedávna pohání touha po vědění a tak se i já drápu do knižního kopce živích mrtvích, abych zjistila, co se skrývá za ním... a ačkoliv jsem knihu přečetla poměrně rychle, tak už to přestává být ono. Ubývá nečekaných zvratů, kdy jsem byla doslova celá paf a třásla se na další díl, který jsem si pak samozřejmě hned po vydaní musela koupit a teď ... Teď ta hnací síla pomalu odeznívá... Zdá se, že i tak výborná série pomalu spěje do slepé uličky a je tak lepší, že skončí, než aby si ji čtenář celou zošklivil.
Hodně se tu řeší vztahy a u některých postav stále nemohu uvěřit, že jsou takové, jak je autor vykresluje a čekám na nějakou lumpárnu, která se ale nekoná...
Uvidíme, jak se to celé vyvrbí. Jen doufám, že takhle skvělý příběh autor nakonec něčím nezazdí...
Ale i tak si stále zaslouží čtyři hvězdičky :-)

03.11.2019


Svatokrádežná svatbaSvatokrádežná svatbaAlejandro Jodorowsky

Tvorba Jodorowského mi není cizí a přesto mi autor vyrazil dech. Přiznám se, že jsem zrovna od Královské krve mnoho neočekávala a o to víc jsem překvapena. Nádherný silný příběh plný emocí a skvostná kresba...
Knihu jsem si donesla domů po pracovním dni a ještě mne čekaly nějaké povinnosti a chtěla jsem se najíst, ale jak jsem ji otevřela, tak šlo všechno stranou. Hlad v žaludku vystřídal hlad duševní a hltala jsem stránku za stránkou. Zkrátka pastva pro duši. Možná jsem byla i chvíli v tranzu a jen četla a četla, dokud nebyl konec.
Strašně se těším na další díly a doufám, že budou stejně dokonalé.

26.07.2019


Gantz 23Gantz 23Hiroya Oku

Dnešní den nezačal zrovna růžově a tak jsem si říkala, že si zvednu náladu a přečtu si Ganzt. Jak už nečtu jeden díl za druhým jako na začátku, tak to není úplně ono. S tím přichází další svízel, že si již dobře nevybavuji, co se vlastně sakra stalo v minulém díle... Ale hned, jak jsem uzřela první příšeru, vzpomínky naběhly...
Nicméně se mi to vůbec nelíbilo. Asi za to může rozpoložení... Kresba mi nesedla, špatně jsem se v ní orientovala. Nové tváře jsem až na pár výjimek nepoznávala a také mi to přišlo více nechutné než obvykle...A nikam se příběh neposouvá... Autor to zbytečně natahuje. Děj je samozřejmě svižný a knihu máte hned přečtenou, ale dostali se hrdinové k něčemu? Víme zase o něco víc? Neřekla bych. Všechno to stojí na místě... Snad to Gantzu do budoucna příliš neublíží. Hrdiny jsem si oblíbila, hlavně ty staré. Na nové jsem se docela těšila, ale tihle frajírci mi moc do noty nekápli. Na druhou stranu se těžko odsuzuje takto dlouhá série po pár dílech (myšleno s novými hrdiny). Tak nechci dělat ještě ukvapený závěry a chvíli počkám :)
Gantz mi teď připomněl telenovely... Pár dílů vynecháte a ono se nic nestane. Doufám, že se autor polepší, nechce se mi tuto sérii ještě opouštět...

26.07.2019


Vraní dívkaVraní dívkaErik Axl Sund

Už je to nějaký ten pátek, co jsem Vraní dívku dočetla, ale v paměti stále zůstává. Tehdy mne to velmi oslovilo a nevnímala jsem to jako výstřelek a touhu šokovat, ale spíš jako touhu poukázat na problém formou, která se spíš dostane k lidem, než naučná kniha. Čekala jsem, že to bude daleko, daleko horší, ale nebylo. Ale ono upřímně, co může být horší, než když někdo ubližuje druhému, natož dítěti...
Ale je pravda, že reklama dělá své a když na knihu natisknete "pro slabé povahy ne" tak se najdou tací, co to už kvůli tomu chtějí číst, aby pak mohli všem sdělit, že to tak tvrdý neni a je to slabota. Ale proč ne, proti gustu...
Styl psaní nebyl nijak moc rozvitý, ale tady mi to i celkem vyhovovalo. Rychlé, strohé a když jsem myslela, že vím, co a jak, tak mne autoři zaskočili a konec zůstal otevřen.

... Vzpomínám si, že když jsem dočetla třetí díl, tak pár dnů poté, jsem v rádiu zaslechla o razii ve Švédsku proti dětské pornografii...
Za mne je ta kniha pokusem něco sdělit a ukázat, kam až to také může (ale nemusí) vést.
Vzhledem k tomu, že pak už autoři nebyli příliš úspěšní, by se dalo říct, že se jedná o takové ty rychlokvašky, ale jak říkám, nevadilo mi to v tomto případě. Pro mne tam to sdělení bylo jasné.

29.06.2019


KapsyKapsyJonáš Ledecký

Měla jsem komiksovou náladu a v knihovně mi padlo pod ruku i toto dílo. Za mne je to pěkný střed. Neurazí, ale ani příliš nenadchne. Přiznám se, že si některé povídky už ani nevybavím, ale po výtvarné stránce jsem spokojená. Do některých jsem se začetla snáze, do jiných hůře. Jako oddychovku mohu doporučit, ale pakliže bych si komiks pořizovala do sbírky, tak bych byla spíše zklamaná. Přeci jen komiks není levná záležitost a tak chcete, aby stál za to :-)

25.06.2019


UbikUbikPhilip K. Dick

Po Ubiku zůstavá na jazyku zvláštní pachuť. Obvykle se z románů svého oblíbeného autora dovedu vymotat celá, ale tady jsem se ztratila. Propadám se hloubš do nory za bílým králíčkem, ale bez možnosti návratu. A tak se potácím příběhem jen jako nastrčená osoba, která tam vlastně ani nezapadne a není pro ni místa. Opravdu podivný román a přesto jsem si ho i tak užila, byť mi tam chyběla taková ta radost z toho, že zase stojím pevně nohama na zemi. Tady mám pocit, že jsem stále chycena v příběhu...

PKD pro mne byl, je a bude vždy géniem. Když čtete cokoliv od něj, tak vám na malou chvíli převrátí život vzhůru nohama, pak vás postaví na zem, ale něco z něj ve vás utkví. Jeho knihy nesou něco hlubokého, co je po letech stále aktuální, či se to právě naplnilo. Ale pokud nechcte, tak nemusíte. Prostě jen další krásný den v ráji.

21.06.2019


Neotvírej tuhle knihu!Neotvírej tuhle knihu!Andy Lee

Zajímavý nápad a děti určitě potěší. Pro dospělé mohu doporučit něco podobného, ale samozřejmě více propracovaného a to je od Barkera Pane B., zmizte.

07.06.2019


Živí mrtví: Teď poznáte Negana!Živí mrtví: Teď poznáte Negana!Robert Kirkman

Na životní příběh Negana jsem se těšila a teď jsem na rozpacích. Po vizuální stránce nemám, co bych vytkla. Kresba se mi hodně líbila. Možná více než v posledních dílech WD. Problém je v uspěchanosti. Opravdu jsem čekala trochu víc rozvinutý příběh a ne jen - 3 okénka Negan je doma - plác - 3 okýnka něco se děje v rodině - plác - 3 okýnka začíná apokylpsa - plác... (příklad, nikoliv spoiler) Když si vezmu, jak dlouho jsme sledovali Rickův život... Na to, že je Negan tak silná osobnost a jedna z hlavních postav, je to málo a zasloužil by si víc. Přijde mi to odfláknuté.

07.06.2019


NapálenýNapálenýKevin Hearne

Můj oblíbený poslední druid a jeho učnice prožívají další dobrodružství. Problém je, že to začíná být lehce na jedno brdo. Až na pár obměn je to stále dokola. I Oberonovy hlášky jsem už slyšela několikrát. Nicméně se mi líbí autorovo podání magie, starých příběhů a to, jak se vším pracuje.
Další věc jsou boje a násilí. Přemýšlela jsem nad tím, že bez toho by to přeci jen nebylo ono a čtenáře by to nebavilo, na druhou stranu mi to k Attikovi moc nesedí. Už předchozí díl byl hodně na hraně, když Attik spolu s přáteli šel ve stopě msty.
Avšak je to příjemná jednohubka, druidství a magii mám moc ráda, Attik je sympaťák ;-) ... takže klady nakonec převáží a další díl si určitě přečtu. Jen tomu dám trochu čas.

25.05.2019


Kick-Ass: Nářez 3Kick-Ass: Nářez 3Mark Millar

Co mne na této sérii dostalo, je uvěřitelnost příběhu. Umím si živě představit kluka, který chce pomáhat světu, neví jak a pak ho napadne, že by mohl být někdo jako třeba Batman. Navlékne se do kostýmu a maska mu dá anonymitu, sílu, pocit moci a zadostiučinění. A umím si i představit, že se to celé takhle pos..pokazí. Proto se mi i líbil vývoj tohoto dílu, byť mohl být lehce předvídatelný, ale jsem si jistá, že by to takhle určitě bylo ;-)
Ať už jsem chtěla nebo ne, tenhle příběh si mne získal a nebyl jen něčím, co zařadím do poličky a zapomenu na něj.
Některá zakončení bych si možná představovala jinak, ale jsem ráda, že nebyla série násilím prodlužována a tudíž neztrácela tolik na kvalitě.
Kdo má rád komiksovou tvorbu...ale i ten kdo ji tolik nemusí - určitě si nenechte Nářeze ujít. Alespoň ten první díl ;-)

11.05.2019


PraštěnýPraštěnýKevin Hearne

Praštěný druid a jeho vlkodav...neumím si představit lepší společnost.
K této sérii mne stále táhne magie a osobní kouzlo Attika. Tentokrát mohl autor snad trochu ubrat humoru na některých místech, jinak je to ale starý dobrý Attik. I třetí díl si tak udržuje laťku vysoko a kvalitu neztrácí.
Co mne jen trochu překvapuje je postoj všech postav k Thorovi. Autor ho zde vykresluje jen jako ničemu a čtenáři tak zůstává rozum stát, protože máme boha blesku spojeného spíše s dobrem a spravedlností... Zajímalo by mne, čím se autorovi zprotivil...
Nicméně závěr knihy slibuje nové napínavé dobrodružství a tak si jdu opatřit další díl a těším se na další dobrodružství...

03.05.2019


Vánoční říšeVánoční říšeJ. Hill (pseudonym)

Pojďme s Joem do říše plné smíchu a nekončícího štěstí... A stejně tak jako jeho otec, i Joe umí udělat ze všední záležitosti událost, na kterou budete ještě nějaký ten čas vzpomínat.
... Po přečtení Ohnivého muže jsem předpokládala, že to bude kniha podobného formátu a ačkoliv bude velmi napínavá, nebude to až takový horor. Jak je vidno, spletla jsem se. První den jsem přečetla sotva dvacet stran, ale i tak si příběh našel cestu do mých snů a zdálo se mi, jak jedu po mostě a nemohu se již vrátit. V cestě mi kdosi stojí a moje kolo odhazuje pryč... Jsem v pasti... Po probuzení jsem jen váhavě sáhla po knize a nechala se vtáhnout na stezku strachu a úzkosti. Říkala jsem si, jak může Joe spát...a žít. Hlavní hrdinové v jeho světě musejí být aspoň z částí jeho součástí a přiznám se, že o takové spolubydlící bych nestála...
Musím uznat, že se tento román Hillovi velmi povedl. Postavy, prostředí, atmosféra a celkově ten nápad.
Jediné, co trošinku skřipalo byl závěr. Nemohu se zbavit dojmu, že Hill vlastně své romány ukončí ještě dřív, než kniha opravdu skončí. Cosi se ve čtenáři již uzavře a buď ho přepadne smutek či radost, ale je již dávno konec, zatímco ještě čte...
Co mne potěšilo je počet stran :-) A jen tak pro jistotu jsem si přečetla poděkování. Člověk nikdy neví...
A doporučuji nepřeskakovat Poznámku k písmu. Bylo by to jako odejít hned po filmu od Marvela a nepočkat si na potitulkovou scénu ;-)

„Rozdíl mezi dětstvím a dospělostí,jak ho viděla Vicky,byl rozdílem mezi imaginací a rezignací. Vyměnili jste jedno za druhé a ztratili jste se.“

13.04.2019


1