Senua

Příspěvky

Mayflower IIMayflower II

Poslední povídka v knize nás zavedla k lodi Mayflower. Jedné z mnoha vesmírných lodí, které unikaly spolu s posádkou před vražednou Koalicí. Na stránkách knihy tak máme možnost sledovat cestu této lodi a její osud...

Opravdu povedené zakončení knihy. Na více slov se po dočtení této silné povídky prostě nezmohu.

18.06.2018


Soulad vyšších sférSoulad vyšších sfér

V této povídce nejde o politiku, zabývá se náboženskou otázkou a vesmírným misionářstvím. Přesto jde o práci, nad kterou se musí čtenář zamyslet, aby si ji mohl skutečně vychutnat...

Hodně zvláštní povídka. Asi ji někde hluboko v mysli chápu, ale je to tak neuchopitelné, že úplně nevím, co k tomu říct... Ale s každou minutou vzdalující se od povídky, mi dává větší a větší smysl.
Nehodnotím, protože nevím jak.

18.06.2018


KonstruktérKonstruktér

Hluboko ve vesmíru na lodi Schrodingerova krabice objeví posádka při běžném průzkumu cizí těleso. Členy posádky jsou Abaron a Čapra. Čapra, která je o sto let starší a znalá hororových filmů, se obává, co by jejich objev mohl znamenat...

Moje první setkání s Asherem a chtěla bych víc. Už teď je mi jasné, že tohle bude můj další oblíbený autor sci-fi. Kdyby to šlo, dala bych klidně i 10* Těším se na další shledání.

18.06.2018


Jaderná propastJaderná propast

Povídka nás zavede do situace, kdy se obyvatelé Země ocitnou na disku obrovských rozměrů (disk je větší než planety, které známe), kam byli přeneseni neznámou civilizací. Kdo je ta civilizace a proč je sem přenesla? Co se na disku odehrálo předtím...?

Povídka se četla těžce. Zatím nejhůř ze všech a přitom je skutečně fascinující. Disk, kde jsou lidé nyní, má na sobě kromě našich kontinentů i jiné. Nefungují zde však žádné družice ani rakety a celkově ani některá z technik a tak kolikrát průzkum probíhá,jak kdyby se žilo v minulých staletích...
Konec mě hodně překvapil. To se autorovi povedlo... Prostě čtěte a čtěte a najednou bum. Konec s šokujícím odhalením. V tu chvíli bych byla ráda ještě za pár stran.

14.06.2018


Moře změn, s nestvůramiMoře změn, s nestvůrami

Hlavní hrdinka dostane od svého dobrého přítele Vlada práci. Vezme ji, protože nikdo jiný by ten úkol nevzal. Jako lovce ji čeká zabíjení, ale bude tomu skutečně tak...?

Moje první setkání s autorem a těším se na další. Příjemná a neotřelá zápletka. Myslím, že jako uvítací povídka obstála na výbornou a navnadí čtenáře k pokračování v četbě.

10.06.2018


Za bariérou v OrluZa bariérou v Orlu

Reynolds nám vypráví příběh trojčlenné posádky vesmírné lodi, která je na cestě vesmírem obchodně. Stačí jen dovést zboží a hurá domů. Nebo ne?

Povedená povídka. Moc povedená. Spolu s hrdinou nás autor tahal za nos. A to tak dlouho, že bylo nakonec milosrdnější ukázat lež než pravdu.

10.06.2018


Cesta za nadějíCesta za nadějí

Povídka nás zavedla do budoucnosti Země, jejíž život pomalu míří k zániku. A tak se jedna z bohatých společností OmegaCorporation rozhodne pro sestrojení lodi, která by odvezla 5000 kolonistů na jinou planetu vhodnou k životu. Těsně před odletem však budoucí kolonisté dostanou znepokojivou zprávu...

Povídka mi připomněla film Pasažéři. Je možné, že se autoři filmu drobet inspirovali. Každopádně se povídka moc povedla a zasluhuje 5*. Mrzí mě, že povídku autor nepropracoval do podoby románu. Na druhou stranu to ale zase nebylo zbytečně rozvleklé. Nevyskytovala se zde místa, při kterých bych se nudila. Naopak jsem byla nervózní a fandila hrdinům. Nechci víc prozrazovat a kazit druhým zážitek, takže pouze vřele doporučuji k přečtení! :-)

10.06.2018