scream316 scream316 komentáře u knih

Šepot z lesa Šepot z lesa Kateřina Surmanová

Mysteriózní thriller se špetkou tajemna od české autorky Kateřiny Surmanové mě příjemně překvapil - knihu jsem doslova pohltil jedním dechem. Hlavní postava Petr je nejen uvěřitelná, ale rychle si získá vaši sympatii. Stejně tak jsou i ostatní postavy pečlivě zpracované. Autorka věrně popisuje atmosféru Orlických hor, zachycuje místní obyčeje a pověry s precizností.
Text je velmi poutavý a příběh plynule plyne i přes jeho rozsáhlost. I přes delší délku knihy jsem si čtení náramně užil.
Celkově vzato byla kniha velmi zábavná. Přečet jsem si ji s radostí, a vřele ji doporučuji všem příznivcům mysteriózních thrillerů. Autorka umně smísila napětí a tajemno, což knize dodalo zvláštní kouzlo.

15.01.2024 5 z 5

Město knih Město knih Akram El-Bahay

Velmi lákavá obálka lákala k zajímavému dobrodružství. To se ale bohužel nekonalo. Kniha není vyloženě špatná a nápad je skvělý, nicméně zpracování je takové nudné, ploché. Čtení opravdu nebyla zábava – byla to dost nuda. A to říkám jako nenáročný čtenář, který hltá každé fantasy, které mu přijde pod ruku . Až moc překombinovaný příběh je tu podaný tak nějak nezáživně, na hlavním hrdinovi mi vůbec nezáleželo a napínavý byl leda tak konec. Uvidíme, jak se bude dařit dalšímu pokračování.

06.05.2024 2 z 5