scinkk scinkk komentáře u knih

Přes písek Přes písek Hugh Howey

(SPOILER) Druhy dil me urcite bavil, ale soucasne celkem sklamal. Prvni dil byl skvely, popis fungovani sveta a drsneho zivota v nem, odhalovani fungovani dobrodruzneho potapeni, zahady okolniho sveta. Druhy dil tak nejak pokracuje bez vyrazneho posunu, hlavni dejova linka je vicemene variaci na dejovou linku prvniho dilu, novych postav minimum a paralelni linka "z druhe strany" vlastne neni moc zajimava a neprinasi zadny zvrat, dokud se linky nespoji. Potapeni je tu prekvapive minimum, tak par stranek.

Moznost spoileru prvniho a druheho dilu: Dusledky zniceni Agylu se nijak neprojevi (krom par vet o tom, ze se pocasi trochu meni), o fungovani Agylu ci civilizace kolem nej se taky prakticky nic noveho ctenar nedovi. Zadny dalsi pruzkum a odhalovani Danveru, vlastne niceho pod povrchem. Jedina zahada kolem nomadu jen lehce nakousnuta, opet par stranek. Takze tu mame odhaleni novych schopnosti dvou postav a nejky ten posun v case a to mi prijde trochu malo. Prinejmensim dost rozehrano na treti dil.

23.11.2023 4 z 5