saja2386 saja2386 komentáře u knih

Osobně jsem knihu začala číst omylem, v domnění, že začínám další knihu s vílí tématikou a po zjištění, že jde o upíry, jsem byla hodně skeptická a zdá se, že oprávněně.
Příběh byl úžasný a skvěle promyšlený do posledního detailu.
Líbilo se mi jak mi s postupem čtení docházelo, co se tam vlastně děje, ale bylo tam toho strašně málo, jakoby posledních 7 kapitol před koncem autorka úplně odflákla a snažila se to ukončit co nejdřív, jakoby ten příběh chtěla mit z krku.
A ten konec? Ten mě vytočil téměř do nepříčetnosti.
Jestli nenapíše pokračování, tak tu knihu pravděpodobně spálím, protože nenávidim, když tohle autoři dělají.
Je to tak strašně nervy drásající, když máte nějakou fajn knížku, která skončí nechutně otevřeně a nemá plánované pokračování.
Příště si dvakrát zkontroluju, jestli neberu další hloupou upíří tématiku...
Ale musím příběhu zanechat vděk za originalitu.
Byť naprosto nechápu název knihy, pokud má popisovat hlavní postavu, měla by se jmenovat spíš " Naivní a kéž by chladná dívka, ve městě hlupáků " .

20.06.2022 3 z 5

Kázání ohně Kázání ohně Francesca Haig

Jsem smutná, protože kniha neměla konec a není tu žádné pokračování, doufala jsem, že jaem konečně našla normální jednodílné YA sci-fi s kouskem příměsi fantasy a ono houby.. Kniha úžasná, myšlenka překonala opravdu hromadu knih co jsem četla a hodně mi to připomnělo kroniky pozůstalých, ale to pokračování mě mrzí.

27.01.2020 3 z 5