S1M0NE S1M0NE komentáře u knih

Bla bla bla Bla bla bla Giuseppe Culicchia

Děj knihy asi jen tak nelze popsat, to si musíte prostě přečíst. Moc se mi líbí styl, jakým je kniha psaná, i když ten se asi každému zamlouvat nebude. Kniha, která nás nutí se zamyslet nad tím, v čem to vlastně žijeme.

Program pro přeživší Program pro přeživší Chuck Palahniuk

Příběh Tender Brensona, který vyrůstal v náboženské sektě Kréda, naprosto odříznuté od civilizace. Všichni členové sekty začnou páchat sebevraždy a Tender je jediný, kdo přežívá. Získá neskutečnou popularitu a je považován za duchovního vůdce. Je to jasný příklad všemocné komerce a toho, jak se dá vytěžit úplně na všem.

Přítelkyně z domu smutku Přítelkyně z domu smutku Eva Kantůrková

Opravdu zajímavá výpověď o poměrech a nástrahách v ruzyňském ženském vězení. Co kapitola, to životní příběh jedné vězenkyně.

Mrtvá a živá Mrtvá a živá Daphne du Maurier

Za začátku se příběh ne a ne rozjet. Od druhé poloviny to už však stojí za to. Napínavý děj plný nečekaných (i když některých i čekaných) zvratů. Hlavní nejmenná postava přijíždí na zámek Manderley, který se má stát jejím novým domoven. Vše je ale zahaleno stínem bývalé paní na Manderley - mrtvé Rebeky. Přůběžně se objasňují záhady a nejasnosti kolem její smrti.

30.01.2011 4 z 5