růžovýkufr růžovýkufr komentáře u knih

Nouzový kontakt Nouzový kontakt Mary H. K. Choi

( asi mini spoilery? ) noo... po přečtení vlastně nevím, jak to mám vůbec hodnotit. knihu jsem vzala do ruky znovu po dvou letech, z čehož při prvním čtení jsem ji prostě musela odložit. nebavilo mě to. tak jsem si řekla, že tomu dám šanci. při druhém čtení se mi četla kniha o poznání líp, za tři dny přečtená. ale,, mám námitky. nejdříve postavy. čím víc o tom přemýšlím, tím větší mezery vidím. postavy nejsou moc sympatické, průměrný čtenář se s nimi prakticky nemůže ztotožnit. jsou polarizující, a jejich chování... nechápu? hlavně u penny jsem zpozorovala, že na jednu stranu je velice organizovaná, puntičkářská, avšak zároveň její myšlenkové pochody a akce jsou šíleně náhodné. prostě kniha o mimozemšťanech. ok možná postavě sama trochu rozumím, ale tady končíme. jestli čekáte napínavou dějovou linku... asi ji moc nehledejte. samotná anotace ten děj prakticky shrnula. proč to hodnotím třemi hvězdami?
1. četlo se mi to vcelku dobře
2. knížka je místy vlastně vtipná?? "nemocnice byla cítit jako nemocnice"???? komediální potenciál.
víc toho už asi nemám, je to zvláštní knížka :D

09.10.2022 1 z 5