RoseWaterlily RoseWaterlily komentáře u knih

Hon Hon Andrew Fukuda

Překvapení se konalo. Po tvajlatu a hunger games by člověk neřekl, že v téhle souvislosti dokáže vzniknout něco tak dobrého, jako tato trilogie. První díl mě absolutně pohltil a má hladovost se táhla, dokud jsem nedočetla poslední díl. Gen, vskutku sympatický mladík, který je bezevšeho velice inteligentní a mazaný, jeho strasti života jsou pro čtenáře opravdu zajímavé. Popisování toho, v jaké společnosti žije, co musí dělat pro prežití, jaká entita ho obklopuje. S tímto klukem se jednoduše nenudí. Není to nějaká přecukrovaná romantika, právěže romantika tu hraje druhé housle, dá se říct spíše zpestření příběhu. Celá knihá má temnější spád, neustále se něco děje. Kniha vás prostě při první kapitole pohltí a vy pak nedokážete přestat. Upíři zde nejsou přehormovaní pubertáci, ba naopak, autor dost jasně popisuje, že něco jako city a emoce oni opravdu velice těžko cítí. Jsou to požitkáři a bezcitní, hladoví predátoři, kteří se nezajímají o to, koho zabijou. Romantika se mi v tomhle díle moc nelíbila, protože tam byla Záře, což je mě dost nesympatická postava a každým dílem se to jen zhoršovalo, lepší je to se Sisy, dokonce bych řekla, že Fukuda si více vymazlil tenhle vztah, než tento high school sweeathearts románek.
Celkově kniha určitě stojí za přečtení, je to o dost rozumnější pohled na tuhle upíří éru pro teenagery.

26.07.2017 5 z 5