Rór009 Rór009 komentáře u knih

Panoptikum pana Perkinse Panoptikum pana Perkinse Ilona Dobrovolná

(SPOILER) Skvělá druhá kniha autorky. Promyšlený příběh vyniká výbornou psychologií postav, prolínáním zápletek, které do sebe začnou postupně logicky zapadat. Adu jsem si oblíbila hned na začátku a z Higgse mi běhal mráz po zádech až do samého konce. Perkins byl parádně rozpolcená osobnost, která dodala románu gró. Střídání časových rovin bylo velice osvěžující. Těším se na další literární počin! :)

07.03.2024 5 z 5

Prokletí rodu Prokletí rodu Ilona Dobrovolná

Ráda se pouštím prostřednictvím knižních stránek do pátrání s detektivy, ať už profesionálními nebo amatérskými. A Prokletí rodu mě rozhodně nezklamalo. Příběh má spád a ideální dávku pochmurné atmosféry. Charaktery postav se vyloupnou ze slupky v tu správnou chvíli a tajemství minulosti vyplouvají na povrch a jemně přitom zavadí o pravdu, k jejímuž odhalení není snadná cesta. Zkrátka parádní detektivka s kvalitní zápletkou, sympatickou hlavní hrdinkou a nečekaným rozuzlením. Jakožto vášnivá čtenářka českých detektivek se už velmi těším na další knihu od autorky.

18.11.2022 5 z 5

Platit srdcem člověka Platit srdcem člověka Zdeněk Kolařík

Sbírka básní Platit srdcem člověka je velice povedeným odrazem plně prožitého života. Člověk se při čtení může ztotožnit se všemi emocemi, ať už je to naděje, ztráta, láska nebo strach. Zkrátka text ožije a dotkne se duše i srdce. Škoda, že ke čtenářům poezie patří stále méně lidí. Ať už hledáte oddych od prózy nebo jen souznění emocí s prožitky z četby, tato kniha nezklame. Velice oceňuji umě vybrané ilustrace, které básně doprovází a společně tvoří harmonický celek. Doufám, že si od autora budu moct přečíst i další literární počin.

18.11.2022 5 z 5