Ronee Ronee komentáře u knih

Jako na houpačce Jako na houpačce Jana Šimulčíková

To som si vybrala na Hollého pamätník v 8. triede. Od vety "U starkej som už skoro dva týždne..."

24.07.2011 5 z 5

Tri gaštanové kone Tri gaštanové kone Margita Figuli

Čítala som to už dávno a bolo to veľmi poeticky napísané, všade samá príroda, plno opisov, málo deja. Také rozprávkovo-fantazijné, celkom milé. O láske:-)

31.12.2010 4 z 5

Básnik a žena Básnik a žena Ján Smrek

Veľmi milá knižka, plná lásky a metafor o láske a túžby - samozrejme po láske. Básnik stretne ženu, zamiluje sa na prvý pohľad a potom vedú spolu dialóg, počas štyroch ročných období a tak ako sa mení príroda, tak sa mení aj ich vzťah. Zaujímavé je, že je to podľa skutočnej udalosti:-)

31.12.2010 4 z 5

Kompas v nás Kompas v nás Peter Jilemnický

Prečítala som to v rámci povinného čítania a nebolo to až také zlé...najviac sa mi páčila novela O Eve Burdovej, ktorej bola zahatená cesta k láske, ktorá bol aj sfilmovaná, v hlavnej roli so Zdenou Studenkovou. Ostatné poviedky či novely ma až tak nezaujali.

31.12.2010 3 z 5

Afterdark Afterdark Haruki Murakami

Kniha Afterdark sa mi páčila. Zaujali ma postavy a prostredie a aj keď je napísaná "suchým" štýlom, bavila ma. Nazývam to "suchý" štýl, lebo rozprávač je oko kamery a nás v škole učili, že to je ten "suchý" štýl, kedy sa o postavách nič hlbšie nedozvieme, všetko sledujeme iba zvonka, ako cez objektív kamery, ktorý neprenikne hlbšie do psychiky postáv, sledujeme len ich konanie. Dúfam, teda, že som to dobre pochopila...ja som to v tejto knihe našla:-))) A páčilo sa mi to, udržovalo to v napätí, stále som sa pýtala, a prečo? a čo je za tým? plus nočné Tokio, to je exotické:-))

28.12.2010 5 z 5

Niekto na mňa stále píska Niekto na mňa stále píska Jozef Heriban

Táto knižočka ma prekvapila. Bola skvelá, neskutočne som sa zabávala, len škoda, že je taká tenká.

27.12.2010 5 z 5