Romi156 Romi156 komentáře u knih

Prach a stín Prach a stín Lyndsay Faye

Mám ráda příběhy z viktoriánské Anglie, na příbězích Sherlocka Holmese jsem vyrostla a historie Jacka Rozparovače mě fascinovala ještě dřív, než jsem si pořídila obsáhlý (a naprosto úžasný) grafický román "Z pekla". "Prach a stín" naprosto naplnil moje oččekávání a nesmírně mile mě překvapilo dodržení kánonu holmesovského i rozparovačského. Autorku jsem si oblíbila hned od Bohů Gothamu a těším se na jakýkoliv její další počin.

12.04.2016 5 z 5

Putinovi agenti: Jak ruští špioni kradou naše tajemství Putinovi agenti: Jak ruští špioni kradou naše tajemství Ondřej Kundra

Zajímavá knížka novináře, který se problematikou dlouhodobě zabývá. Část textu vychází z článků, publikovaných dříve v časopisu Respekt, nicméně to nijak neubírá na čtivosti nebo aktuálnosti. Přínosem pro mne byly také odkazy na další knihy (rozhodně mě zaujal "Rudý zákon") a také kapitola věnovaná propagandě.

31.03.2016 3 z 5

Pozůstalí Pozůstalí Tom Perrotta

Zajímavý příběh, nicméně působí, jako byl vytržený z prostředku větší série. Sice je uzavřeno více dějových linek, když se osudy hrdinů protnou, nicméně pořád zůstává víc otázek než odpovědí. Na druhé straně, možná i tím je ta kniha zajímavá.

03.11.2016 4 z 5

Biomanželka Biomanželka Michal Viewegh

V běžném životě se snažím řídit radou "když nemůžeš říct něco hezkého, tak raději mlč", takže se budu snažt najít pozitiva i na téhlé knize. Za prvé - je krátká. Za druhé - autor nemá rád knihu "Ženy, které běhají s vlky" a já taky ne. Za třetí - několik odakzů na jiná literární díla mě donutilo zamyslet se, odkud to sakra znám. Druhá hvězdička je za obálku:)

14.04.2016 2 z 5