raiha raiha komentáře u knih

Příběh ztracené holčičky Příběh ztracené holčičky Elena Ferrante

Celá sága může mít rozporuplná hodnocení. Z pohledu ženy? Každá si tu můžeme najít kus sebe. Je to perfektně vylíčená sága z pohledu jedné ženy, která není bezchybná, která žije svůj život podle toho, jak byla vychována, jaké znalosti na své cestě získala, v jaké době žije a jakými lidmi se obklopuje, kdo je pro ni vzorem. Může se nám zamlouvat, můžeme ji nenávidět. Je lidská, má své chyby. Vidí svět určitým způsobem... knížka nám odhaluje zrcadlo. Ukazuje nám jací jsme, jací můžeme být a co nás brzdí. Je o životě. O životě v určité době. O životě vyprávěném z pohledu ženy. Je tu spoustu domněnek, mnoho nedorozumění a hodně nepochopení mezi ženským a mužkým světem, komplikace přátelství mezi ženami především a to na pozadí poměrně nedávných událostí v jedné zemi. Nevím co víc říct. Je to dobré, je to silné... dává nám to něco? Asi ano. Kdo život žije, ví co mám na mysli. Kdo ne, ať to občas zkusí.

03.10.2018 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Silný, dobře odvyprávěný příběh, který mi vzal slova z úst. Stojí za přečtení a závěr, ať si udělá každý sám.

23.09.2018 5 z 5