Radšiknihu Radšiknihu komentáře u knih

Okouzlená Okouzlená Gita Trelease

Tato kniha je rozhodně něčím nová a jedinečná, ale asi jsem od ní čekala trochu víc. Ke kladům rozhodně patří nápaditost příběhu, vystavení hlavních i vedlejších postav a především citlivé zapojení magie do relativně běžného historického světa. Příběh se odehrává těsně před Velkou francouzskou revolucí a i spojení skutečných historických událostí s fiktivním příběhem se povedlo :) Co mi na knize vadilo byly rychlé přeskoky v čase vpřed a scény, které se opakovaly a za mě zbytečně natahovaly děj a činily ho v nějakých pasážích nudným. Kniha za mě lze číst i jako standalone a musím říct, že konec mě překvapil a potěšil :D Za všechny ty zvraty v poslední části knihy čtení stálo, ale kvůli nezáživnosti některých pasáží nemohu dát 5*/5* :)

13.04.2020 4 z 5

Prokletý rok Prokletý rok Kim Liggett

Tak tohle byl nářez. Sice mě první třetina knihy zase tolik nechytla, protože poté, co jsem se dozvěděla o podobnosti mezi touto knihou a jinou knihou/filmem, jsem věděla co od příběhu očekávat. A to je škoda. Nenechte si od nikoho říct, o čem by příběh měl být, (anotace je OK) a pusťte se do ní bez váhání! No a ty další dvě třetiny? Emoční masakr. Fakt. Příběh je neskutečně krásně promotaný dohromady, takže když ho ke konci rozplétáte, tak nestačíte žasnout nad fantazií autorky, hlavní hrdinka je zcela uvěřitelná, její chování mě bavilo a to, jak díky autorce balancujete na hraně mezi tím, zda je to fantasy či není, je jednoduše excelentní. Věřte mi, tohle je jeden z těch příběhů, který definuje pomyslnou laťku kvality na celý následující rok. A ten konec??? Troufám si tvrdit, že je to nejlepší kniha podobného žánru, kterou jsem četla. (Je to mnohem lepší než ta, se kterou mi byl příběh porovnán. A to je ta druhá kniha/film naprostá klasika.) Za mě rozhodně něco, co nesmíte minout a s čím si v redakci dali úžasnou práci :) Díky za to! A díky za finální podobu knihy, je DOKONALÁ. (Mrkněte pod přebal.)

11.03.2020 5 z 5