pteryx pteryx komentáře u knih

Mnoho životů, mnoho mistrů Mnoho životů, mnoho mistrů Brian L. Weiss

Jde o svědectví psychiatra, který ve své praxi narazil na spontánní hypnotickou regresi své pacientky "Catherine". Pozitivní je, že tato kniha je v podstatě poměrně suchým popisem informací z minulých životů zaznamenaných při hypnotických sezeních s Catherine, nesnaží se člověka tlačit do nějaké konkrétní nauky. Je zřejmé že ji nepsal žádný profesionální romanopisec. Je otázka jak je to "z vědeckého hlediska" pravdivé nebo přijatelné, to ovšem neznamená že se to nestalo. Zkušenosti "paměti minulých životů" jsou běžnou součástí buddhismu a hinduismu. Je otázka jaká je vazba toho psychologického fenoménu na "naši fyzikální realitu". Při zkoumání světa věda často zapomíná, že ji nakonec také vždy zkoumá skrze subjekt, pomocí křehkého lidského vědomí. Rozhodní zastánci jediného správného vědeckého úhlu pohledu na nás mnohorozměrný svět a na náš mnohorozměrný život, nechť rovněž vezmou v úvahu, že pokud bychom všechny nečekané, ba někdy až "kacířské", informace vytěsnili do říše pohádek, nikdy bychom k současné vyspělé vědě a medicíně nedospěli.

11.01.2018