prskavkaaa prskavkaaa komentáře u knih

Zaslíbená Zaslíbená Kiera Cass

Vzhledem k tomu, kolik špatných recenzí jsem tu četla, tak jsem se čtení této knihy opravdu chtěla vyhnout, jenže když jsem tuto knížku dostala k narozeninám, nebylo úniku a knihu jsem začala číst.

Hlavní hrdinka Hollis byla taková nudná, plochá pipka, která si ani nedokáže udržet svůj názor, věci dělá bez rozmyslu a tak 50% věcí o kterých tvrdila, že je nechce nebo neudělá, nakonec udělala.
Ta "romantika" která v té knize byla tak slibovaná, se poděla neznámo kam. De facto to spočívalo v tom, že Hollis krále nechtěla, potom z něj skoro skákala radostí, pak se tam objevil Silas, kterému - ačkoliv ho vůbec neznala - doslova skočila do náručí a asi při jejich druhém setkání se hned začali vášnivě líbat. Jako to není moc realistický, ne?

Král by asi nebyl špatný, kdyby mu tam bylo dáno více prostoru a nebyl tak odfláknutě napsaný.

Celkově se děj táhl a to tam nebylo popsáno ani nic o zemi ve které se odehrával ten děj a ani o historii některých význačných rodů. Na konci knihy se děj změnil na něco jako trochu horší Hru o trůny a z nudné Hollis se stal Old Shatterhand v sukních, což jaksi nedokážu ocenit.

Snad jedinou dobrou věcí této knihy byla lady Eastoffová a Delia Grace, která byla opravdu skvěle napsaná, její myšlenky byly celistvé, jen to vzala za poněkud špatný konec

04.01.2021 1 z 5