Prectynka Prectynka komentáře u knih

Prokletý rok Prokletý rok Kim Liggett

Znáte ten pocit, když čtete knihu, živě si představujete děj a neskutečně vás mrazí? Když se nemůžete odtrhnout, očima hltáte každé slovo a děsíte se každé nadcházející věty a každého okamžiku? A když už si říkáte, že už snad hůře být nemůže a autor vás i tak přesvědčí, že ano?
Prokletý Rok je jedna z knih, ke které se určitě budu vracet a místo na mé ˈtop desítceˈ si získala takřka okamžitě.
Styl psaní byl úžasný a každá věta ve mně silně rezonovala. Chvilku mi sice trvalo, než jsem se pořádně ponořila do zdejšího světa, ale pak mne kniha vtáhla a já chtěla víc a víc.

Co mne ale na knize neskutečně bavilo, byla perfektně zvládnutá psychika postav. Autorka si s nimi neskutečně vyhrála a přerod těch nevinných, veselých dívenek v ženy snad lépe ani napsat nejde. Každý malý detail, gesta, každý úsměv je zde jistou taktikou a vy si stejně jako hlavní hrdinka po čase uvědomíte, že v tomhle světě nemáte šanci. Systém prokletého roku vás pomalu a jistě žene do záhuby a vy se vzepřít nemůžete. Nic nejste, nic neznamenáte. Jste bezmocní. Jste jen loutky ve hře, kterou vystavěl někdo jiný.
Po celou dobu čtení jsem měla husí kůži, a když pak přišel strhující a šílený konec, neměla jsem slov (a navíc jsem si ani nemohla pořádně poplakat, protože jsem byla ve škole!). Tahle kniha vás vtáhne, pohltí a věřte, že když se pak navrátíte zpět na zem, nebudete litovat. Tahle kniha je zážitek. Tahle kniha je boj. A místo v mém srdci a knihovně si získala.
5/5✨

06.02.2020 5 z 5