Popcorn_books Popcorn_books komentáře u knih

Kráľovstvo podsvetia Kráľovstvo podsvetia Leshiana Višňovská

Kde začať? To, že slovenskí autori sú schopní vydávať brutálne veci už vieme. No ak som si do teraz myslela, že už som si stihla prečítať všetky kvalitky, veľmi som sa mýlila. Pretože zrazu sa tu objavila Lesha s jej talentom, ktorý mi odfajčil dekel do vesmíru.

Kráľovstvo podsvetia si zaslúži všetky superlatíva, ktoré poznáte.
Hneď na úvod knihy spoznávame hlavnú hrdinku žijúcu v typickej mafiánskej rodine. Čaká ju dohodnutá svadba a jej nastávajúci rozhodne nie je vhodný prototyp na manžela. Po prvom stretnutí to Vivien vzdá a jedinú možnosť vidí v úteku z domu.
Ďalej vám prezrádzať nechcem.

Je neskutočne, ako Lesha dokázala napísať mafiánsky svet, vytvorila rôzne zákulisné hry a vašu hlavu zamotá do posledného okamihu. Verte mi, záver ma odrovnal tak, že som sa hystericky smiala a zároveň nadávala, že potrebujem pokračovanie.
Keď si myslíte, že už ste odhalili veľké sprisahanie, zrazu BUM!! Absolútne vôbec ani vizuálne! Nechápem, ako sa niečo také dokáže zrodiť v ľudskej mysli, no vďaka Bohu za to

Nájdete tu napätie, lásku, zabíjanie, klamstvá, intrigy.. teraz to znie ako Turecká telenovela, no ak máte radi mafiánsku tému, toto je must have. Žiadne sladké veci tu nečakajte. Aj keď si myslíte, že už ste sa dostali do ňuňu roviny, Kasian vás veľmi rýchlo vyvedie z omylu.

Všetkým, ktorých táto kniha len čaká, v dobrom závidím. Tie prvotné explózie v hlave stoja za to a ja bez preháňania označujem Leshu za kvalitného dílera. Ponúkne vám dávku a vy ste od prvej stránky závislí.

Vzduch, který dýchá Vzduch, který dýchá Brittainy C. Cherry

Tristan. Zlomený muž, ktorý v priebehu sekundy prišiel o svoj život. Nie doslova, ale doslova. Dáva vám to zmysel?

Lizzie. Mladá žena, ktorá stratila lásku svojho života, avšak aspoň ju môže vidieť v jeho malej kópii, dcérke Emme.

A teraz sa poďme baviť o knihe ako takej. Myslím, že nie každý ju bude prežívať ako ja. Táto kniha si vás získa najmä podľa toho, čím ste si prešli vy. Stratili sa niekoho, kto bol váš život? Niekoho, kto bol ako dôležitý dielik puzzle? Nie ten z okraja, ale priamo zo stredu vás a teraz vám chýba dôležitá časť vás samotných. Či už to bol člen rodiny, váš domáci miláčik alebo ... skrátka, každý z nás zareaguje na tieto veci inak a preto bude aj každý hodnotiť túto knihu inak.
Za mňa je tam asi milión emocií. Nebudem sa tajiť, že mám zo smrti strach. Nie z mojej ako takej. Ďalej to nechcem rozvádzať, ale zrazu vidím, že nie som sama. (NEČAKANÉ). Vidím, že je úplne ok nebyť ok. Celá táto kniha mi vzala srdce, rozomlela ho, zničila, aby ho mohla na ďalšej strane opraviť. A na ďalšej opäť zničiť. A na ďalšej...

Teraz to vyzerá, že kniha je jedna veľká depresia. OMYL!!! Je to terapia. Bude vás sprevádzať bolesťou až kým neprídete do cieľa.
Mala Emma si vás získa okamžite. Tristan je mierne vyšinutý, ale kto by nebol. A Lizzie je žena s veľkým Ž.
V knihe sú aj vedľajšie postavy, ktoré sú fajn, keby tam však vsetky neboli, nič sa nedeje. Záver je troška príliš vyhrotený, ak to však knihe odpustite a budete vnímať len opis emócii, nebudete vôbec krútiť hlavou.

Milujem tú knihu. Odporúčam vám k nej vziať si farebné lepíky, pretože niektoré myšlienky potrebujete mať zvyraznené. Ja ľutujem, že som mala len e-book. Knihu som si hneď šla kúpiť a idem si dať rereading.
Ak máte radi knihy, ktoré vám dajú viac ako ,,len" sex, nenávisť k láske, rozchody lebo jej niekto vzal kúsok pizze a ona sa pozrela na poštára (tá baba, nie pizza), táto kniha je pre vás. Ak chcete oddychovku, pri ktorej nepotrebujete premýšľať a chcete sa len nechať unášať stránkami, radšej sa jej vyhnite.

Twisted Love: Bezpodmienečná láska Twisted Love: Bezpodmienečná láska Ana Huang

V knihe sa stretávame s nežnou a večne pozitívne naladenou Avou, ktorá má už zopár rokov v živote Alexa Volkova. Chlapa, ktorý je emočne prístupný asi ako naše parkety.
Preskočím celé zoznamovanie sa s knihou, anotáciu nájdete na nete (zlá Katarína!)

V prvom rade môj šok: absolútne som netušila, že TL je darkromance. Na moje prekvapenie to však spĺňa všetky podmienky. Zistila som, že sa mám ešte veľa čo učiť

Čo som sa tak bavila s babami, väčšinou sa všetkým prvá časť páčila najmenej. Bola pre ne presladená, cukrová a na hrane telenovely.

Ja som to vôbec ako problém nevidela. Keďže máme možnosť zamerať sa na Alexov život naozaj detailne, viem pochopiť ako veľmi sa upne na niekoho, koho chce vo svojom živote. Toto je asi môj problém, že sa vždy snažím analyzovať tie postavy až príliš a potom im dokážem odpúšťať takéto veci .

Avina pozitívna stránka a miestami až naivita mi tak isto nevadila. Je stále dosť mladá a vlastne jej tieto vlastnosti aj závidím. Vysporiadavala sa s vecami svojim spôsobom a to tak, že vždy sa snažila nájsť lepšiu stránku.

Z môjho pohľadu je kniha naozaj skvelá. Páči sa mi, ako sa autorka dokáže vyhrať s osobnosťami príbehu. Dá im dušu a my vieme precítiť ich život. Nie je to len také bezduché tvarovanie postavy, nech tam niečo je.

Samozrejme, sú tam veci, ktoré sa dajú predvídať a všetkým je jasné, ako to skončí. Za mňa je to však stále romantická kniha a preto musíme trocha cukru očakávať

Väčšinou sa zamieravam na e-knihy a následne, ak sa mi veľmi páčia, zaobstarám si do poličky aj klasiku. A tu sa vám musím s niečím priznať.
Twisted Love si miesto v knižnici získala, zatiaľ čo twisted Games nie
Nesúďte ma naozaj sa mi tento príbeh neskutočne páčil, Alexa som si obľúbila, Avu by som kľudne brala ako svoju kamarátku.
V mojom okolí som zatiaľ s týmto názorom jediná, ale nehanbím sa zaň (to len pre istotu, je mi jasné, že má tu nik nevyfakuje). Čaká ma teda Twisted Hate, na ktorú sú brutálne dobré ohlasy. Dúfam, že zas budem tá mimo a budem mať na ňu úplne iný názor (to bola irónia)