písař písař komentáře u knih

Móda na palubách Československých aerolinií Móda na palubách Československých aerolinií Rostislav Kopecký

Jsem jen muž, přesto musím ocenit tuto knižní publikaci o historii dámských stejnokrojů letušek ČSA od slavných počátků, až po smutnou současnost našeho leteckého dopravce, v této naprosto vyčerpávající, zároveň však velmi atraktivní obrazové formě.
Z každé stránky je patrné obrovské nadšení pro dané téma, jímž je móda stejnokrojů letušek. Je zde mnoho historických, ale i současných fotek, kdy se v roli modelek zhostily jak bývalé letušky, tak jejich dcery a vnučky. Každý model je popsán od různých variant pro dané roční období a zařazení až po jeho kvalitu. Kromě módy, nás autoři stručně seznámí i se všemi typy letadel, co Československé aerolinie měly kdy k dispozici a nechybí tu ani mnoho osobních zážitků spjaté s palubou tohoto dopravního prostředku.
Kniha vznikla ke stému výročí ČSA, sice zcela bez její účasti, ale s o to větší láskou a precizností. Čtivou formou je tu spousta zajímavých informací o ženách, díky kterým patřily naše aerolinie k nejvíce profesionálním společnostem u nás i ve světě. Kdybych měl jedním slovem ohodnotit tuto publikaci, tak mě napadá příznačné OK!

29.10.2023 5 z 5