petenka petenka komentáře u knih

Tajné dejiny Slovenov a Uhorska. Uhri boli Slovania Tajné dejiny Slovenov a Uhorska. Uhri boli Slovania Oskár Cvengrosch

Podnetné čítanie. Fakty v knihe sú pravdivé, "nová" je len ich interpretácia. Aj keď nie úplne nová, pretože pri overovaní niektorých faktov googlením som často narazila na vysvetlenie typu - "toto sa nevie presne, môže to byť tak akelo aj onak", pričom alternatívna možnosť podporuje autorovu interpretáciu.

31.12.2019 5 z 5

Nemnožme sa! Nemnožme sa! Rastislav Škoda

Kniha je originálna a zaujímavá, ale nepáči sa mi, že popisuje symptómy a len minimálne sa venuje možným príčinám.
Množstvo článkov je o tom, ako (aj násilne) potlačiť rozmnožovanie, a len občas sa spomenie, čo môže byť príčinou a návrhy, ako odstrániť príčiny.
Napríklad niekde v strede sa len tak mimochodom spomenie, že v krajinách, kde sa presadzuje viac slobodnej vôle ženy a menej násilnej vôle božej, majú ženy menej detí. Následne sa tento poznatok už ale nerozvíja.
Taktiež sa spomína poznatok, že v chudobný krajinách majú ľudia veľa detí. Následne sa ale riešia len symptómy - ako ich prinútiť mať menej detí, a nie príčiny - zákon prírody, že v nehostinných podmienkach vyhráva kvantita nad kvalitou.

Na druhej strane - Mnozstvo poznatkov sa v knihe vobec nespomina. Napriklad:
- robili pokusy na mysiach ohladom preludnenia https://www.youtube.com/watch?v=0Z760XNy4VM
- zavadza sa ockovanie proti plodnosti https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/7683889
- ak sa len cast ludstva prestane mnozit, prevazi ta cast ludstva, ktora to neakceptuje a mnozi sa vo velkom

Záver - tieto články boli skôr filozofické, názorové. Uvítala by som viac vedeckých článkov, objektívnejší a interdisciplinárny prístup (antropológia, biologia, matematika, teoria hier, psychologia, medicina...)

04.05.2019 1 z 5

Harabin - Zrodil ho Mečiar, vytiahol Fico, konkuruje Kotlebovi Harabin - Zrodil ho Mečiar, vytiahol Fico, konkuruje Kotlebovi Marián Leško

Ziadne fakty, len nazory autorky typu:
Mne sa Harabin nepaci, a ani mnohym ludom sa nepaci...

Vzadu ma 11 stran referencii. To znie slubne. Ale.... vsetky su typu:

Peter Zajac povedal:"Harabin je zly" (16) - referencia na clanok, kde to Zajac povedal
Harabinov ujo povedal:"Harabin je hentaky"(17) - referencia na clanok, kde to ujo povedal

Akoze fakt ma nebavi citat, co kto povedal. Co sme babky klebetky???
Mna zaujima, PRECO si to o nom myslia, co presne spravil, nejake oficialne referencie, nieco objektivne.

02.05.2019 odpad!

Kód 7 - Koniec zla Kód 7 - Koniec zla Jozef Banáš

Velmi pekne myslienky, aj ked s tymi negativnymi frekvenciami to podla mna prehnal....neskor som zistila, ze take nieco fakt existuje

29.07.2017 3 z 5