Perkonamel Perkonamel komentáře u knih

Revolúcia jednej slamky Revolúcia jednej slamky Masanobu Fukuoka

Rád bych řekl něco více, než tady už bylo napsáno, ale to, myslím, by bylo zbytečné. Kniha byla a je podtrhnutím pohledu, který se ve mě formuje již řadu let. Ale lidé tady nejde jen o kolosy na polích, obrovské lány chemických monokultur atd., ale už i sekačkové trendy našich zahrádek a “dokonalost” zelené plack, kterou pak musíme nákladně udržovat. Zrovna včera jsme se ženou poslouchali Duška v jeho úvahách, jak se nažíme vše spravovat- ořezávat stromy, trhat plevel, zabíjet hmyz atd., což mi jen připomělo pana Fukuoku a jeho “vynález” sklízecího stroje a nezdar na patentovém úřadě. Myslím, že podobných revolucionářů je třeba více, pravdou však zůstává, že revoluci musíš začít u sebe.

20.04.2020 5 z 5

Viktor Schauberger a tajemství živé vody : les jako energetické centrum krajiny Viktor Schauberger a tajemství živé vody : les jako energetické centrum krajiny Olof Alexandersson

Kniha je inspirativní co se týče názorů na vodu, jako médium života. Schaubergerovy vynálezy by určitě zlepšily, nejen kvalitu vody, bohužel však nebyl tento člověk nikdy širokou veřejnosti přijat, zřejmě kvůli nekomerčnosti jeho názorů.

20.12.2019 5 z 5

Lidé a sníh Lidé a sníh Vladimir Galaktionovič Korolenko

Některé z povídek mne uchvátily, jiné jsou suché. Dost jsem se ztrácel v ruských jménech, zato popisy Sibiře a jejího drsného prostředí jsou dechberoucí.

01.12.2019 4 z 5

Tesařské spoje Tesařské spoje Manfred Gerner

Bezvadná kniha co se týče různých tesařských spojů dřev. Akorát po technické stránce si na to člověk musí prostě šáhnout.

01.12.2019 4 z 5