PePe PePe komentáře u knih

Zepelín na Měsíci Zepelín na Měsíci Ondřej Neff

Příjemné povídky, které jsou díky svému rozsahu příjemně svižné a ani v jedné z nich nenajdete žádné "hluché místo". Pravda, nejedná se sice o povídky nové, ale o povídky, které Neff psal před bezmála 20 a více lety, ale to jim na působivosti nijak neubírá. Já osobně mám rozšířené vydání z roku 2010, které obsahuje několik povídek navíc, oproti této původní, ale to na mém hodnocení nic nezmění.

Tušení podrazu Tušení podrazu Ondřej Neff

Opravdu nevím co k této knize psát. Spolu s Hvězdou mého života je to jedna z nejlepších knih, které jsem kdy četl. Skvělý příběh, fotografie realistických lokací z Prahy, to vše zaručuje, že vás kniha během prvních stránek vtáhne a nepustí až do úplného konce.

Hvězda mého života Hvězda mého života Ondřej Neff

Tohle je prostě pecka. Tak skvěle vyvážený mix napětí, akce a lehkého humoru jsem ještě u žádného jiného autora neviděl. Ze začátku je sice kniha trochu nudnější a jelikož jsem byl zmlsanej Tušením podrazu od stejného autora, tak mi přišla nepříliš záživná a kvůly vysokému množství odkazů na předchozí díl (Měsíc mého života), který jsem nečetl, jsem nechápal některé dějové souvislosti. Nicméně v druhé polovině první kapitoly se kniha skvěle rozjede a solidní vypravěčské tempo si udržuje až do úplného konce, který je bohužel otevřený. Snad co nejdřív vyjde pokračování Ultimus, ö kterém je zmínka na přebalu knihy.

Tma Tma Ondřej Neff

První kniha od Neffa, kterou jsem kdy četl. Zhltnul jsem jí na jeden zátah :D. Tady prostě jiné hodnocení, než plný počet absolutně nepřipadá v úvahu. Geniálně napsané postavy, gradující děj, nečekané vývoje posta...mám pokračovat? Prostě, tohle si musíte přečíst, nebo přijdete o jeden z nejlepších zážitků, který vám česká literatura může poskytnout.