optos2330 optos2330 komentáře u knih

Spoveď Spoveď Adalberto V. Strelec

Zaujímalo ma škandálne pozadie v cirkvi a zvedavosť nakoniec vyhrala a siahol som po tejto kontroverznej knihe. Ono tam tých explicitne homosexuálnych scénok nie je zase tak veľa, resp. nie je to len o tom a o viere v Boha, takže predsudky a občasné znechutenie som sa snažil držať bokom. Kniha sa mi čítala väčšinou ľahko a musím uznať, že je dobre napísaná a ten kto ju napísal má rozprávačský talent, aj keď moc dobre nevie klamať, pretože všetko čo tam opísal sa mu uveriť skrátka nedá. Autor svojou štylistikou prekonáva slovenský štandard a som rád, že na náš trh doniesol trošku netradičného a provokatívneho osvieženia. Je to kvalitne napísaná kniha.

17.01.2017 4 z 5

Smysl života. Individuální psychologie 3 Smysl života. Individuální psychologie 3 Alfred Adler

Keď sa človek prehryzie tou vrstvou nechutností a neuróz, uvedomí si čistotu celej knihy a Adlerov inšpiratívny odkaz a idealizmus. Celoživotné dielo zhrnuté a vysvetlené v jedinej knihe prináša čerstvý vzduch do inak páchnucej spoločnosti.

10.12.2016 5 z 5

Černý drahokam Černý drahokam Michael Moorcock

Chvíľu mi trvalo zvyknúť si na autorov štýl písania. Inak celkom dobré oddychové čítanie. Nečakajte nič extra a možno z toho bude milé prekvapenie. Dĺžka je primeraná, dej plynulý a zábavný. Dnes už tuctová záležitosť, ale písať to v 1967 bol určite pioniersky čin.

10.12.2016 4 z 5

Sofia a Tekvička Sofia a Tekvička Pat Zietlow Miller

nepochybne jedna z najkrajších detských knižiek, s ktorými som sa tento rok stretol

10.12.2016 5 z 5

Obránce Obránce Sam Barone

Historický román so sympatickou hlavnou postavou, Eskkarom. Ten nás za svojim vytúženým bohatstvom a slávou prevedie krvavou cestou a nezľakne sa ničoho - vyhrážok, lásky k žene, ani primitívnych barbarských kočovníkov, ktorí sa chystajú obkľúčiť a vydrancovať celé mesto. Jedine Eskkar môže ochrániť domovy ľudí a pripraviť ich na rozhodujúcu bitku.
Bude to boj na život a na smrť.

04.12.2016 4 z 5

Když bulvár honí mlsná aneb celebrity pod lupou Když bulvár honí mlsná aneb celebrity pod lupou E.p. Energy

"Kniha", ktorá sa predáva za 0,07 centov, ale jej obsahová hodnota je až na samom dne a v tomto prípade je aj 7 centov veľa. Je to vhodné jedine tak miesto novín na zakladanie ohňa, keď sa chystáte opekať.

04.12.2016 odpad!

Čierny zlatokop Čierny zlatokop Peter Abrahams

Kniha napísaná peknou ľudskou rečou. Opisuje osud černocha, ktorý sa integruje do komunity v malom mestečku, kde pracuje ako zlatokop v snahe naplniť svoj život a nájsť šťastie. Vzbudzovala vo mne dojem, že príbeh sa stále len začína a už, už sa niečo zaujímavé stane a objaví sa nejaká hlbšia zápletka. Ale ono sa tam nakoniec vôbec, ale vôbec nič neudeje. Len chodenie do práce, porovnávanie sa s belochmi a malá bezvýznamná ľúbostná romanca. Strata času

04.12.2016 2 z 5

Křišťálový palác Křišťálový palác Phyllis Eisenstein

Netradične poňatý magický svet podráždi vaše zmysly. S takou originalitou som sa inde nestretol. Zrelá autorka dáva každou vetou najavo, že má svojský rozprávačský štýl, všetko si dobre premyslela a používa výhradne vlastnú fantáziu. Naratívne postupy zapadajú do dejovej línie svojim umeleckým prevedením a všetko funguje ako má. Z knihy je cítiť dušu autorky. Ženskú, romantickú dušu. A práve s tým môže mať kdekto problém. Čierno-biely, takmer až naivne idealistický pohľad na svet robia z tohto diela unikát, ktorý je ale vhodný skôr pre mládež a ženy.

Čarodějův syn Čarodějův syn Phyllis Eisenstein

Války hmyzu Války hmyzu Robert Asprin

Moja obľúbená Asprinova kniha. Nebyť nej, nebral by som ho asi vážne a pokladal ho skôr za humoristu. Tu nám ale pri všetkej vážnosti naservíruje plnokrvný mimozemský masaker, ktorému nemám vôbec čo vytknúť. Jednoduchý koncept spracoval dokonale a rozvinul do prekvapivo kvalitného literárneho diela.

03.12.2016 5 z 5

Sten Sten Chris Bunch

Pre mňa to najlepšie čo tento žáner môže ponúknuť