Černý drahokam

kniha od:

Černý drahokam obálka knihy
Mé hodnocení:

KoupitKoupit eknihu

První kniha cyklu Kouzelné hůlky. Středověká fantasy, kde nic není, jak má být. Celou Evropou táhnou divoké hordy rozpínavého Granbretanu a rozsévají zkázu a utrpení. Jedna země za druhou podléhá a je nucena sloužit Temným pánům. Jen na jihu Francie se úporně brání svobodná provincie Kamarg, v níž vládne slavný a moudrý vojevůdce hrabě Brass... Michael Moorcock napsal příběh plný hrdinství, lásky, obětavosti, bojů a intrik. Inspiroval se dávnou legendou o kouzelné hůlce, která dává svému majiteli neobyčejnou moc. Ale zatím to vypadá, že je to právě ona, kdo vládne a smrtelníci jsou jen její služebníky....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/73_/7333/kouzelna-hulka-1-cerny-drahokam-eHo-7333.jpg 434
Série

Kouzelná hůlka 1.

Žánr
Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno, Laser-books (Laser)
Orig. název

The Jewel In The Skull, 1967

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (4)

Kniha Černý drahokam

Přidat komentář
kilometr
01.11.2019

Po knize jsem sáhl jenom proto,aby zkrátila mé čekání na jinou(rozuměj lepší) knihu.Průměrná fantasy,která nesahá takovému Conanovi,ani po pupík.50%.

Veth
03.03.2018

Série, kterou jsem náhodně našel v knihovně a následně celou na "jeden zátah" přečetl.


optos2330
10.12.2016

Chvíľu mi trvalo zvyknúť si na autorov štýl písania. Inak celkom dobré oddychové čítanie. Nečakajte nič extra a možno z toho bude milé prekvapenie. Dĺžka je primeraná, dej plynulý a zábavný. Dnes už tuctová záležitosť, ale písať to v 1967 bol určite pioniersky čin.

BorůvkaB
19.07.2015

Začátek se mi zdál neslaný nemastný, ale jakmile jsem si zvykla na jeho styl psaní, okamžitě jsem získala neskutečný odpor ke Granbretanu a zamilovala si kurážného Doriana... :)