ondrej0877 ondrej0877 komentáře u knih

Trénink je rozhovor, ve kterém má i váš pes co říct Trénink je rozhovor, ve kterém má i váš pes co říct František Šusta

Vynikající kniha pro každého pejskaře (i zkušeného). Srozumitelnou formou vysvětlené principy a užití operantního podmiňování, jež je základním pilířem moderní kynologie. Pomůže vám vychovat nebo upravit chování psa bez zbytečných trestů a vyhnout se častým chybám a nedorozuměním s vaším psem. Váš pes není hloupý, jen vám nerozumí!

Kniha odkazuje na další publikace, z nichž vřele doporučuji knihu "Svého psa nestřílejte" ...proniká totiž hlouběji do problematiky operantního podmiňování

10.09.2016 5 z 5

Svého psa nestřílejte! Svého psa nestřílejte! Karen Pryor

Naprostá povinnost pro každého chovatele. Ač vypadá kniha podle obálky lacině, její obsah má pro každého majitele psa (a ne jen pro něj) cenu zlata. Autorka je trenérka delfínů, kteří se nedají ovládnout silou a jsou mnohem chytřejší než psi (tedy i vyčůranější). Srozumitelnou formou se zde naučíte co je to operantní podmiňování (psychologie podle B.F. Skinnera) a jak ho lze použít k úpravě chování jakéhokoliv zvířete případně i člověka.
PS: klikr není potřeba :)

10.09.2016 5 z 5