Nikara Nikara komentáře u knih

Nádherná obálka a inspirující název. Nakupovala jsem přes e-shop, kde bylo zveřejněno prvních pár stránek, které mě oslovily. Jasná láska autorky ke knihám a především ke světu Harryho Pottera. Mám ráda poezii a považuji se i za citlivku. Tato kniha se zdála jako stvořená pro mě... Ale po přečtení (které netrvalo snad ani hoďku) se dostavilo naprosté zklamání. Kniha ve mně nezanechala naprosto nic, žádný cit, vzpomínku, chuť ji někdy přečíst znovu. Nevím, možná nechápu moderní poezii, nebo se ze mě stává cynik, na kterého si před ostatními hraju. Každopádně opravdu nechápu až takhle vysoké hodnocení. Jedna dvě skvělé myšlenky dle mého knihu nespasí.

10.03.2019 2 z 5

Město duší Město duší Martina Čekalová

Omlouvám se, ale tohle bude komentář k oběma dílům, protože jsem je přečetla hned za sebou a jako obvykle nevím, co bylo v kterém :D původně jsem chtěla dát 4 hvězdičky s tím, že je to přeci česká autorka a že to bylo celkem slušné, ale pak jsem se zarazila, proč bych měla ubírat očekávání a snižovat laťku jen kvůli původu autora? Četlo se to celkem dobře, občas jsem se tedy ztrácela, v přímé řeči, kdy mi nebylo úplně jasné, kdo danou větu vyslovil. Navíc se nedotavil ani jeden moment překvapení, celý děj byl předvídatelný. Navíc mě dost zklamal konec celé série, přišlo mi to uspěchané, nedopilované, určitě by se z toho dalo vytáhnout mnohem víc. Vím, že je asi velmi těžké "nekopírovat" scény z knih, co dotyčný četl, asi se to dělo i nevědomky, ale některé scény a myšlenky mi strašně připomínaly jiná díla, přes Hunger games, Pottera až po Dvory a samozřejmě Zlatý kompas. Je to taková oddechovka, nic super, ale ani úplně neurazí. Knihy jsem si koupila a obvykle si nechávám jen ty, o kterých vím, že si je budu chtít přečíst znovu. U těchto hodně váhám, jestli je poslat dál. Asi je nebudu chtít číst znovu, ale naprosto zbožňuji ty obálky :D před těmi smekám a asi je považuji i za nejhezčí knižní obálky, co jsem zatím viděla.

01.07.2020 3 z 5