NemmamSlov NemmamSlov komentáře u knih

Vincent Vega Vincent Vega Miroslav Žamboch

Aj tu nam pan Zamboch dokazuje ze vie napisat skoro cokolvek. Vincent v zaujimavej westernovke. Zo zaciatku ma to dielo nudilo, ale potom som sa nevedel od toho odtrhnut. Zaujimavy a akcny pribeh, kde kazdu chvilu po sebe strielaju a kde nikto nikdy nevie kdo ma navrh, lebo sa to vzdy dokaze dokonale zvrnut. Kto tu bude hladat Johna tak je mi luto, uz samostatny nazov hovory o tom ze je to pribeh oblubeneho hispanca Vincenta Vegu.

10.05.2017 5 z 5

Stín legendy Stín legendy Tomáš Němec

Konecne tu mame velky skok do hi-tech sveta, kde bol John Kovar deportovany. Pre mna osobne to bola od Tomasa Nemca este vacsia pecka ako Chladna hra. Dej sice dost jednoduchy, lahko si ho clovek domyslal, ale aj tak to nestratilo na kvalite. Pre mna lepsia 4.

08.05.2017 4 z 5

Sonáta pro Azazela Sonáta pro Azazela Dušan Fabian

Od Dusana Fabiana moja premiera a v blizkej buducnosti si vyhladam aj dalsie jeho diela. Pri niektorych prirovnaniach som sa aj zamyslal kde na tie napady chodi. Dost mi to pripadalo ako diela Agaty Christy, len trosku na fantasy sposob. Potesilo ma aj miesto odohravania deju, ked ze som slovak pre mna take mensie pozitivum aj ked ani v ceskych mestach sa nestracam, predsa Nitra je o nieco blizsie.

15.01.2018 4 z 5

Jennifer – Důl Quake Jennifer – Důl Quake Miroslav Žamboch

Nie je to Bakly, nie je to Konias, ale je to stale nas Zamboch. Kratucka, ale vystizna poviedka, ktora sa zhltne na posedenie.

15.10.2017 3 z 5

Odplata 2 - Vzpoura vyvolených Odplata 2 - Vzpoura vyvolených Jan Hlávka

Pribeh je o nieco slabsi, ale stale nestraca svoju kvalitu. Tajuplna Sangot pusta Johna spat domov aby mohol dosetrit kto je hlavnym vinikom za skazu na Sangotinom svete. Zaujimavy je aj pribeh okolo Sangot a X-Hawka. :)

09.05.2017 5 z 5

Přežít Přežít Zbyněk Kučera Holub (p)

Po Prochazkovom masakry, mam pocit ze pribeh JFK trosku upada. Zamboch naserviroval celkom dobry novy zaciatok, ale dalsie casti sa len tahaju. Avsak, tento diel ma celkom prekvapil. Mam rad knizky kde sa vyskytuje humor a v tomto pribehu vdaka novemu japonskemu priatelovi co JFK stretol je az, az.

11.01.2018 4 z 5

Prokletí Legendy - Hra gentlemanů Prokletí Legendy - Hra gentlemanů Miroslav Žamboch

Konecne tu mame poriadnu scifi cast. Do pribehu sa zapaja aj Boorman, ktory aj na priek pokrocilej technologii sveta nezaostava a snazi sa Johnovi pomoct zastavit dalsie X-Hawksove plany. Zamboch sa perfektne nadviazal na Tomasa Nemca, ktory tento pribeh nacrtol. Koniec cloveku doslova vyrazi dych. Ako fanusik scifi u mna tato cast za 5.

08.05.2017 5 z 5

Dlouhý černý úsvit Dlouhý černý úsvit Jiří W. Procházka

To to ako vazne? Ako ze umre dajme tomu 1 alebo 2 postavy berem, ale toto? Cakal dom uz dlho na tu chvilu kedy sa X-Hawk konecne rozhodne zautocit na agenturu, ale toto bolo da sa povedat az cez ciaru a ak uz chcel nejak skoncit tuto seriu tak to malo skoncit urcite tou to castou. Neviem si predstavit co tam bude dalej a asi si dam od JFK trosku pauzu. Co sa tyka kvality Prochazka nesklamal a konecne trosku popohnal dej, ale ako vravim nepaci sa mi tam ta rezba postav.

17.07.2017 2 z 5

Prokletí legendy - Dámská hra Prokletí legendy - Dámská hra Miroslav Žamboch

Tak v tejto knizke budete hladat Johna Kovara asi zbytocne, lebo pan Zamboch tu venoval svoj cas damam v EF. Dozvedame sa tu zase nieco o Andreinom tajuplnom zivote. Samozrejme hlavnou temou je zistit kto sa tak usilovne snazi odstranit Johna v EF.

08.05.2017 4 z 5

Pašeráci v oblacích Pašeráci v oblacích Vlado Ríša

Mame tu noveho spisovatela serie JFK. Myslienka zaujimava, dostali sme sa do doby kde John este nebol, ale aj tak tomu nieco chybalo. Charakter Johna a Vegy mi nejak nesedeli. Pribeh sa vliekol a cloveka niektore pasaze doslova uspavali. Urcite neodpisujem styl pana Risu fanusik lietadiel a vojny si tu nieco najde, ale bohuzial ja nie.

08.05.2017 3 z 5

Temnota z Pressburgu Temnota z Pressburgu Janko Iša

Z mojho hladiska slabe. Pribeh ma vobec nezaujal, kladivak ako postava celkom fajn, ale to tak vsetko. Dialogy postav tak tiez slabe, je sice pravda ze som sa k slovenskemu prekladu dostal po dlhej dobe tak neviem ci aj to nebol dovod k mojmu hodnoteniu, ale aj tak sa mi to zdalo ako keby to bolo rychlo napisane. Snad to bude nabuduce lepsie.

13.09.2017 2 z 5