Natalieee Natalieee komentáře u knih

Město nebeského ohně Město nebeského ohně Cassandra Clare (p)

„Svět se totiž nedělí na ty výjimečné a na ty obyčejné. Každý může být mimořádný. Pokud máš duši a svobodnou vůli, můžeš se stát čímkoli, dělat cokoli, zvolit si jakoukoli cestu.“

WOW, autorka opět nezklamala. Když se mi kniha dostala do ruky, byla jsem plná rozporuplných pocitů. Na jednu stranu jsem chtěla knihu přečíst jedním dechem, ale na druhou jsem byla s každou další otočenou stránkou smutnější, protože jsem věděla, že se moje oblíbená série chýlí ke konci.Nakonec ale moje zvědavost zvítězila, já se nechala zcela pohltit příběhem a knihu přečetla jedním dechem.

Z počátku jsem měla strach, kolik hlavních postav autorka nechá zemřít, ale nakonec mě mile překvapila. A musím uznat, že jsem nad smrtí jedné z nich pár slz uronila i přesto, že jsem ji nenáviděla. Příběh je jako vždy plný vtipných momentů a Jaceových poznámek. Nejvíce se mi ale na knize líbilo, že její děj je propojený s dějem série Pekelné nástroje. Vystupují zde postavy jako je Tessa nebo Zachariáš, a my se tak dozvídáme více o jejich životech. Při každé zmínce o Willovi jsem měla na obličeji přiblblý úsměv, protože on vždycky byl a bude moje oblíbená postava. Díky Bohu, že autorka knihu neukončila smrtí jedné z hlavních postav, podobně jako tomu bylo u série Pekelné nástroje, a tím nám nechala prostor pro naši představivost.

Cassandra Clare je v mých očích prostě mistryní fantasy románů a moc se těším na její další sérii The Dark Artifices, ve které se dozvíme více o příběhu Emmy Carstairsové.

09.02.2015 5 z 5