Nannie Nannie komentáře u knih

Staň se soukromým detektivem - najdi ukradený bludný kámen Staň se soukromým detektivem - najdi ukradený bludný kámen Hiro Kamigaki

Úžasná kniha. Narazili jsme na ni náhodou v knihovně a od té chvíle se od ní nemohou děti odtrhnout. I když už vyřešily všechna bludiště, procházejí se po stovkách cestiček stále znovu, zkoumají tisíce situací a postaviček a objevují stále nové detaily. Knihovna uvádí pro čtenáře kolem 10 let. Ale jak vidno, hltají to i děti ani ne pětileté a sedmitileté. Vřele doporučuji všem rodičům pro děti i pro sebe :-).

06.08.2017

Jak vychovat děti a nepřijít o rozum Jak vychovat děti a nepřijít o rozum Kevin Leman

Výborná kniha, výborné myšlenky, jen je ještě umět převést do praxe. Líbí se mi, že se nejedná o žádnou hlubokou psychologii, ale o rozumné náhledy a názory podložené zkušenostmi používající zdravý selský rozum. Základní myšlenky: zadat pokyn a trvat na jeho splnění (nikoli nesmyslný); nebát se nechat děti nést důsledky svého jednání (samozřejmě nenechat je skočit do silnice a nechat je srazit autem); učit je zodpovědné zodpovědnosti.

08.10.2015 5 z 5