Nanastasie Nanastasie komentáře u knih

Ve stínu popela Ve stínu popela Jennifer L. Armentrout

(SPOILER) Měla jsem si uvědomit hned, že tato kniha je “jednoduchá literatura. Ale nechala jsem se unést chválou a hodnocením.
Ze začátku mě kniha i fascinovala. Líbilo se mi, jaký má potenciál. Politika se tam zdála být více, než uspokojivá a směřování hlavní hrdinky vypadalo opravdu nadějně. Dokud se to jaksi celé nezhouplo do padesáti odstínů, kde se postavy jen sbližují, zatímco ona tvrdí, že ho bude muset zabít, ale moc přesvědčivá není a čtenáři je jasné, že k tomu taky nedojde. Hrdinka má taky tendenci opakovat jasné a nedůležité věci furt dokola. Například, že ji nebaví se pořád schovávat a že musí myslet na svůj úkol. Na který teda vůbec nemyslí, což přiznává i sama (což vyvrací tvrzení o nutnosti zabití Šeda) a taky díky tomu je politika tak nudná, až nulová. Ale byl tam takový potenciál, kdyby zkusila předstírat no to je jedno. A vážně nás autorka nutí věřit tomu, že prvotní bůh neměl žádnou partnerku a žádná kromě této vyvolené ho nepřitahuje? I když není tak starý, jak si máme prvně myslet, je to prostě jen divné.
Momentálně jsem na straně 450 a mám strašnou chuť knihu odložit. A asi to udělám, jenže pak už ji neotevřu.
Závěr je takový, že kniha se čte moc dobře. Nápad je skvělý a potenciál slibný. Ale zpracování je prostě tak moc jednoduché, až mě to překvapilo. Možná jsem během čtení této knihy dospěla a právě díky ní zjistila, že tohle už není mým žánrem. Každopádně pro dospívající je to dokonalé. Oproti například knize After je tady aspoň zdravě budovaný vztah mezi hlavními postavami.

09.04.2024 2 z 5

Dcera kostí Dcera kostí Andrea Stewart

(SPOILER) Mě kniha absolutně dostala. Trochu jsem se děsila štítků, které k této knize jsou, ale člověk si toho v knize sotva všimne.
Děj mě do sebe vcucnul jako odšpuntovaný odtok plné vany. Nemůžu se dočkat, co najdu ve druhém díle a doufám, že nebude poslední.
Postavy jsem měla všechny ráda, fandila jsem jim. Žádné zbytečné popisování okolí, žádné zdržování. Proplétání dějových linek bylo fajn a celý námět je pro mě osobně dost originální. Vřele všem doporučuji.
Jen škoda toho spoileru v názvu druhé knihy. I když je to samozřejmě z děje patrné, kdo nemá rád trošku napínání.

17.01.2024 5 z 5