Nairiss Nairiss komentáře u knih

Ódinovo dítě Ódinovo dítě Siri Pettersen

Knihu jsem si koupila na základě tématiky, obalu a pozitivních recenzí zde na databázi. Ve finále však pro mě byla spíše zklamáním.

Nejvíce mi vadily postavy, které jsou velmi neuvěřitelné a nereálné. Hlavní hrdinku a lásku jejího života dobře popsala uživatelka Braenn v komentáři níže. Mně nesedly ještě dospělé postavy (zejména ty vysoce postavené), které pro mě byly velmi ploché a většinou jednaly docela nesmyslně, jako by jim bylo patnáct let všem. Největší wtf moment jsem asi zažila, když hlavní záporák (který je mimochodem taky dosti jednodimenzionální) přesvědčil celou vládnoucí radu naprosto bez argumentů, prostě jen tak, aby se příběh pohnul, kam autorka potřebovala. Většina postav je celkem bezradná, musí přijít Hirka, aby jim poradila, nebo něco rozhodla. Prostě pubertální holka, která je středobodem tamního vesmíru.

Vzhledem k tomu, že postavy pro mě byly takto nereálné, tak i svět, který by mohl být zajímavý, na mě působil jaksi povrchně a nesmyslně.

Abych jen nedštila síru a nějak zdůvodnila udělené dvě hvězdy, tak musím napsat, že autorka si dokázala udržet mou pozornost. Kniha se četla velmi rychle a na konci mě začalo zajímat, co je na druhé straně havraních kruhů, a zda jsou mé domněnky správné.

Poctivé dvě hvězdy. Oddechová četba, ze které si vesměs nic neodnáším.

26.08.2017 2 z 5

Komparativní psychologie Komparativní psychologie Lubomír Vašina

Kniha se mi líbila a četla dobře, jelikož se o komparativní psychologii a psychobiologii zajímám. Bohužel je ale slabě strukturovaná, v podstatě vždy několik stran souvislého textu, hůře se v ní tedy orientuje a špatně se z ní učí.

15.11.2013 3 z 5