Muzz Muzz komentáře u knih

Zmrdi, vohnouti a my Zmrdi, vohnouti a my D-FENS

Smutně pravdivé, přesto jsem se dost nasmál.

A uzřela oslice anděla A uzřela oslice anděla Nick Cave

Už jen ten krásný název knihy ukazuje, jak to autor má doopravdy. Myslím že se ani příliš nezměnil, takový jaký je dnes, byl asi vždycky.

Húrinovy děti Húrinovy děti J. R. R. Tolkien

Kniha nemůže za to, že ji takto vydal autorův syn Christopher. Je to prostě příběh vybraný z mnoha rozpracovaných a různě modifikovaných verzí Tolkienových nevydaných prací. Je tedy pravdou, jak zde někdo již napsal, že kratší verze v Silmarillionu je dostačující. Přesto hodnotím vysoko, jako všechno z tohoto světa, protože to patří k sobě.

09.12.2013 5 z 5

Jedno nemůže existovat bez druhého. Tolkienův svět je prostě kompletní s Hobbitem, Pánem prstenů či Silmarillionem. Kniha je krásná a filmové zpracování kupodivu také. Asi jsem ovlivněn tím, že jsem toho fanouškem, tak jsem zřejmě příliš subjektivní. Bohužel jen 5 hvězd :)

Silmarillion Silmarillion J. R. R. Tolkien

Pánu prstenů jsem dal po pěti hvězdách, tato by zasloužila hvězd šest. Pro někoho možná moc složité a smutné, o to víc opravdu pro dospělé. Pro milovníky romantiky a patosu nezbytnost! Mám ale rád všechny jeho knihy jako celek.

Návrat krále Návrat krále J. R. R. Tolkien

Úžasná kniha z mnoha důvodů. Beru je jako celek, dávám 5 hvězd každé knize této trilogie. Samotné by přece byly nesmyslné, je to jedna kniha, rozdělená na tři díly. Koneckonců v anglickém originále leckdy vycházela jako jediná kniha.

Dvě věže Dvě věže J. R. R. Tolkien

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

Inferno Inferno Dan Brown

Jen ve stručnosti - ačkoli jsem knihu přečetl jedním dechem, nemůžu se ubránit dojmu, že autor kalkuluje a píše to rovnou jako filmový scénář. Dialogy jsou stručné a stupidní (jakoby titulky k filmu), ale samotný popis Florencie, a tak trochu i Benátek či Istanbulu, byl úžasně zajímavý a inspirující, díky tomu si člověk všimne i toho, čemu by třeba nevěnoval pozornost. Celkově z té knihy bude asi nejspokojenější město Florencie :)

09.12.2013 3 z 5