mstibor mstibor komentáře u knih

Sběratel kostí Sběratel kostí Jeffery Deaver

Od Deavera jsem již četl Modrou sféru a Hořící drát. Pokaždé mě ta kniha naštvala. Ale Sběratel kostí byla poslední kapka. Autor asi není pro mě. Všechny zmíněné knihy jsou dle mého na jedno brdo a místo silného příběhu a postupného odhalování s nějakou návazností staví na absolutně nelogickém a fantaskním hledáním vodítek na základě nalezených důkazních materiálů. "Najdete na místě činu třísku? Pohledem je jasné, že se z dubu, za deset sekund pod mikroskopem je podle stlačení vláken jasné, že je z telegrafního sloupu z roku 1920 a ten je jen na rohu čtyřicáté a dvanácté. Nasedáme a jedem pro další oběť. Na dalším místě činu najdete vlákno? V obýváku se podíváte pod mikroskop a je jasné, že je to z kufru taxíku, taková vlákna jsou jen v kufrech taxíků. A oběť cítila detergent. Hodíte vlákno do svého příručního spektrometru a je jasné, že jde o čistič značky DenkMit Superclean s citrónem a každý ví, že takový používají jen půjčovny aut. Takže auto je z půjčovny a je jasné, že je kradené a je na kradených SPZ. A máme ho! Nasedáme a jedeme pro další oběť! A když už u místa činu máme zásahovku a slyšíme oběť volat o pomoc, zastavíme je, hlavně ať tam nechodí a nezničí další důkazy. Počkáme hodinu až přijede nezkušená policistka, ta na místě postřílí všechny krysy a oběti uřízne ruce, aby bylo možné je odvézt a odebrat špínu za nehty!" A takhle dál a dál celou knihu. Omg, promiňte, ale tohle se nedá.

10.08.2020