MSDesign MSDesign komentáře u knih

Rod země a krve Rod země a krve Sarah J. Maas

Hned na začátku knihy jsem byla hozena do nového prostředí, které z knih S. J. Maas neznám, ale přitom je mi to tak nějak blízké. Během prvních stran na mě útočilo velké množství názvů různých druhů postav, které se pohybují v Půlnočním městě. Zároveň jsem si ale velmi rychle oblíbila představené postavy, dokud se nestalo to, co se stalo na straně 70. Jak já byla naštvaná! Potom děj ubíhá neskutečným tempem, a vy se jenom snažíte udržet v sedle a zvládnout všechno vstřebávat. Na konci se stane několik věcí, které Vás nechají bez dechu a vy si připadáte jako divák velkolepého filmu, který bez dechu sleduje jak to vlastně celé dopadne. Posledních pár stran jsem probrečela. A pokud u knížky brečím a směju se a nadávám, je to pro mě znamení dobré knihy. Epilog je už jen třešnička na dortu, která vás donutí hledat a googlit, kdy že to má vyjít další díl!

03.01.2021

Vévoda a já Vévoda a já Julia Quinn

Na knihu jsem narazila až po seriálu. Ačkoliv se mi seriál líbil- bylo to příjemné zpestření dopoledne na mateřské, knížka mi dává mnohem větší smysl- především v chování hlavních hrdinů. Ale přiznám se, že jsem v podstatě celou dobu srovnávala Simona a Daphne ze seriálu a ty z knížky. Daphne z knížky mi byla sympatičtější, ale Simona jsem nemohla vyhnat z hlavy toho seriálového. Možná jsem si měla dát trochu odstup a knihu přečíst po delší době... Ale to bych nebyla já :) Pokud máte rádi romantické, historické knihy, které obsahují hodně sexy scén, můžu vám knížku s klidným srdcem doporučit, stejně tak i seriál. Nejprve ale knížky a potom seriál.

17.01.2021 3 z 5