Mreka Mreka komentáře u knih

Zátiší Zátiší Louise Penny

Knihy Louise Penny som objavila asi pred 3 rokmi v angličtine a čítala som ich všetky až po súčasnú, v poradí 10-tu.Od prvej stránky som dostala všetko, čo som očakávala. Atmosféra pripomína romány Agathy Christie, alebo ako tu už niekto spomenul, Midsomer Murders. Všetko plynie pomaly, ale zaujali ma dôkladné opisy charakterov, ktoré v nasledujúcich knihách budeme môcť sledovať naďalej, pričom im osud prichystá nejeden prekvapivý zvrat. Zbožňujem postavu Ruth Zardo. Podľa mňa je napísaná úžasne a nad protikladom jej básní a jej povahy som sa viackrát schuti zasmiala. Som veľmi rada, že kniha konečne vyšla v češtine, pretože som ju zháňala pre moju mamku a bola som prekvapená, že autorka, ktorá je od roku 2005 skoro každý rok ocenená cenami, nie je vydaná aj v češtine alebo slovenčine. Ešte viac ma prekvapilo, keď som zistila, že v slovenčine bol ako ako prvý vydaný 9-ty diel. U tejto autorky, ktorej postavy sa objavujú vo všetkých dieloch a postupne sa vyvíjajú, určite odporúčam čítať v poradí, čo našťastie české vydanie dodržalo.

12.10.2014 5 z 5