Moravian Moravian komentáře u knih

Vlčák Kazan Vlčák Kazan James Oliver Curwood

Mám rád psy a tato kniha pro mě byla velmi čtivá i zajímavá. Dramatický příběh "vlčího psa" mě chvílemi úplně strhl. Až s odstupem času jsem se zamýšlel nad autenticitou myšlení vlků a psů, které je v knize tak poutavě popsáno. Při čtení jsem ani na vteřinu nepochyboval, že má autor osobní zkušenosti z těchto životů :) .

31.03.2023 4 z 5

Pijan Pijan Hans Fallada (p)

Působivá sonda do cesty k alkoholové závislosti. Spořádaný obchodník a občan se postupně dostává na samé dno společnosti. Poutavý příběh se zajímavými zápletkami a exkursemi do různých prostředí. Nenásilnou cestou upozorňuje, že Damoklův meč závislosti visí nad většinou z nás, i když si jej nechceme připustit.

31.03.2023 5 z 5

Je to čtivá a oddechová kniha u které se člověk občas neubrání smíchu. Nic méně autorovi se nepodařilo překročit stín prvního dílu. Překvapivě náhodné situace, kdy hrdina jako zázrakem přežívá, nebo se stává aktivní součástí geopolitického konfliktu, čtenáře už nemohou moc překvapit. Zvláštní také je, že některé světové autority autor podrobuje tvrdé kritice (ne že by si ji nezasloužily), jiné diplomaticky šetří. To osobně vidím jako velké mínus. Mám rád satiru nestrannou, která měří všem stejně. Stojednaletý stařík v tomto ohledu nabízí obrovskou příležitost, která nebyla využita.

20.03.2023 2 z 5

Sokrates Sokrates Josef Toman

Za mě vynikající kniha. Odvážně přibližuje Sokrata sokratovským stylem. Je to přístup z lidského hlediska, kdy je Sokrates představen jako člověk. Jeho filosofie se samozřejmě nevytratila, ale slouží spíše jako doprovod neobyčejně zajímavého příběhu. Jen mě mrzí, že se autor více neopřel soudobé prameny. U Sokratovi soudní obhajoby i jiných situací se dalo mnohem víc čerpat z Platona. I poslední slova po vypitém bolehlavu zvolil autor jako ideologické zakončení s opomenutím Asclepiova kohouta :) . Ale to knize neubírá na hodnotě.

21.03.2023 4 z 5

Malý vodní had Malý vodní had Stanislav Rudolf

Knihu jsem četl ještě na základce a moc mě zaujala. S hrdiny jednotlivých příběhů jsem se velmi snadno ztotožnil a jejich strasti a radosti prožíval s nimi. Až můj syn dospěje do tohoto věku, určitě mu knihu věnuji.

31.03.2023 4 z 5