Monika1717 Monika1717 komentáře u knih

Kuchařka moučníky Kuchařka moučníky Jarmila Mandžuková

Výborná kniha pro začínající pekařky a cukrářky.

Hurá do sladkého pečení! Hurá do sladkého pečení! Jarmila Mandžuková

Knihu jsem dostala od syna k Vánocům, přestože on vůbec nejí sladkosti. Sem tam něco vyzkouším, ale většinou ochutnávají kolegyně v práci. Kniha je zajímavá, stačí vyměnit ingredienci a vznikne něco jiného.

3K - Krůta, kuře, králík 3K - Krůta, kuře, králík Jarmila Mandžuková

Skvělé recepty. Nejčastěji se objevuje kůře, dá se k němu přidat možné i nemožné, doporučuji všem, kteří rádi experimentují a poznávají nové chutě.

Pokrmy z luštěnin a obilovin Pokrmy z luštěnin a obilovin Jarmila Mandžuková

Když jsem knihou listovala, tak jsem doslova zįrala, co všechno se dá z luštěnin uvařit. Možná něco zkusím, i když luštěniny nejsou u nás moc oblíbené.

Pečeme z kynutého těsta Pečeme z kynutého těsta Libuše Šustalová

Kynuté těsto - netřeba se ho bát. Podle návodů v této knize upečete dobroty sladké i slané.

23.08.2020

Pečeme s potěšením Pečeme s potěšením Christian Teubner

Doporučuji všem, koho často honí mlsná a snaží se ji zahnat svépomocí.

23.08.2020 5 z 5

Šílenství jménem Superstar Šílenství jménem Superstar Marie Formáčková

1. ročník jsem sledovala a s chutí si přečetla i knihu,která je plná zajímavostí a fotografií.

21.08.2020 5 z 5

S.O.S. - Skutečné příběhy ze života partnerů, rodičů a dětí a řešení jejich problémů S.O.S. - Skutečné příběhy ze života partnerů, rodičů a dětí a řešení jejich problémů Lidmila Pekařová

Další dílo, které ukazuje, jak žít. Jak život prožít a nikoli jen přežít. A když do něčeho spadnete, tak jak vylézt a jít dál. I když je to někdy těžké.

20.08.2020 5 z 5

Velká kniha vaření Velká kniha vaření Pavlína Berzsiová

V této knize si vybere každý. Recepty nejsou složité a stačí dodržovat postup a je navařeno. Doplněno velkým množstvím fotografií.

20.08.2020

Dnes napeču! Dnes napeču! Pavlína Berzsiová

Skvělé recepty, pěkné čtení. Autorka je známá i z TV.

20.08.2020 5 z 5

Dny pro kočku Dny pro kočku Václav Dušek

Osudy Tadeáše, který se doslova plácá na hranici zákona. Na tuto knihu navazují další díly, ve kterých se dozvíme , na kterou stranu se Tadeáš dá.

19.08.2020 3 z 5

Panna nebo orel Panna nebo orel Václav Dušek

Kniha se mi líbila mnohem méně než její druhý díl. Tadeáš dostal několikrát šanci, ale také ji několikrát promrhal.

19.08.2020 3 z 5

Útěk Útěk Ota Hofman

Přečetla jsem kdysi dávno z donucení, kniha mě moc nezaujala. Znovu jsem se k ni vrátila asi před 2 roky, kdy jsme některé její části dramatizovali. To už me bavila mnohem víc.

19.08.2020 4 z 5

Prázdniny v Tanapu Prázdniny v Tanapu Zdeňka Bezděková

Knihu jsem přečetla kdysi dávno. A ted na mě vykoukla z knihobudky. Přečetla jsem ji za jeden večer a poslala zase dal, ať potěší zase někoho jiného.

Mlha Mlha Milena Brůhová

Přečteno před časem za jeden večer. Lidská povaha - to je velká neznámá. Tady se spojila mlha, nezodpovědnost a netolerance. Neštěstí číhá všude. Je potřeba mu nechodit naproti.

Čarovné prstýnky Čarovné prstýnky Markéta Zinnerová

Prstýnek byl vždycky symbolem lásky. A když byl očarovaný, tak to platilo dvojnásob. Zapomněnka a Kuba by o tom mohli vyprávět.

Diktáty a pravopisná cvičení Diktáty a pravopisná cvičení Věra Michálková

Kniha je velmi zastaralá. Ne, že by se pravopisná pravidla tak měnila, ale hlavně věty jsou plně poplatné době. Pionýry a svazáky se to tu jen hemží, pro normální výuku bez úprav nelze použít.

16.08.2020 2 z 5

Bianka Braselli, dáma se dvěma hlavami Bianka Braselli, dáma se dvěma hlavami Jan Weiss

Knihu jsem objevila na nějaké ubytovně před lety. Byla jsem tam na kurzu a nic jiného jsem po ruce na čtení neměla. Vůbec to nebylo špatné, trochu depresivní, ale čtivé.

16.08.2020 5 z 5

Pilný žáček Pilný žáček Jan Žáček

Docela pěkné a vtipné čtení.

16.08.2020 3 z 5

Tilda - Nápady pro celý dům Tilda - Nápady pro celý dům Tone Finnanger

Úžasné nápady a návody, skvěle se podle ni šije. Vedou myšky.

14.08.2020